Eleinte a tűrt kategóriába tartozott a Rolls Frakció, D. Nagy Lajos zenekara, de amikor a Magyar Televízió leadta a koncertjüket, a hatalom ellehetetlenítette a működésüket.
– 1982. október 23. volt a válaszvonal a zenekar életében. Előtte augusztusban voltak szoborparki koncertek, amelyeket felvett a Magyar Televízió.
Nem kérdezték meg, hogy felvehetik-e, hanem egyszerre ott volt nyolc kamera a színpadon. Mondtam, nem tudom, miért ugráltok a kamerával, mert ezt úgysem adják le. Leadták
– mesélte a zenész az Origo.hu-nak adott interjúban.
Vágtalanul minden számot sugároztak, a műsor szerkesztőjét pedig kirúgták a televízióból.
– Tudtam, hogy ebből állati nagy cirkusz lesz. A pártközpontban volt egy sajtófigyelő részleg. Azt írták le, hogy támad a belső ellenzék, a zászlajuk a Rolls Frakció. Tizennyolc-húsz előadásunk addigra le volt kötve, abból egyet játszottunk le, a többit lemondták – emlékezett a művész, hozzátéve, hogy teljesen elvágták a lehetőségeit a zenekarnak az eset után. Innentől a tiltott kategóriába tartozott a banda.
Hofi Géza adott még tanácsokat arra vonatkozólag, hogy hogyan kerüljenek vissza a tűrt kategóriába, miként szerezzék vissza a hatalom kegyeit ebben a helyzetben. A diktatúra azonban meg akart szabadulni D. Nagy Lajostól, Angliába küldték az énekest, aki néhány hónap után visszatért Magyarországra.
A nyolcvanas évek elején a Bikini együttes énekese lett, ahol már finomabban, de megint a hatalom ellen lázadtak.
Az énekes az Origó.hu-nak beszélt arról, hogy mit jelentett a nyolcvanas évek kommunista Magyarországán rockzenésznek lenni, hogyan lázadtak a zenekarok. Újságírói kérdésre arra is válaszolt egyebek mellett, hogy rivalizáltak-e Nagy Feróval, aki az Ősbikini együttes énekese volt. Többek között szóba került a rendszerváltás és az, hogy hogyan élte meg a kilencvenes éveket.