Az eredményhirdetést február 15-én tartották a díjazott pályaműveket bemutató előadásokkal együtt a Magyar Építőművészek Szövetsége székházában. Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke, Kossuth- és Ybl-díjas építész a köszöntőjében örömtelinek nevezte, hogy ismét sokan jelentkeztek a pályázatra. Úgy fogalmazott: a fiatalok tartsák szem előtt, tanulják meg, hogyan kell és lehetséges egy építészeti gondolatot megfogalmazni és kifejezni, egyértelműen és átütően. Arra hívta fel a figyelmet, hogy ez a szakma igazi kulcsa, úgy elmondani az igaznak hitt gondolatot, hogy az érthető legyen a megrendelőnek is. – Mi vagyunk az egyetlen olyan művészeti ág, amely önmagában semmit sem ér. Nekünk emberek százait kell meggyőznünk, hogy a spórolt pénzüket ránk bízzák. Nekünk mesteremberek egész csapatát kell magunk mellé állítanunk, hogy az alkotás elkészüljön.
Az MMA elnöke szerint a pályázatnak a szakmában komoly rangja van. Emlékeztetett a korábbi szegedi, maty-éri pályázatra is, amelynek a győztesei, Máté Tamás és Vass-Eysen Áron a közelmúltban a Magyar Építészeti Központ és Múzeum tervezésére kiírt nemzetközi pályázatot megnyerő társulás tagjai voltak.
A nagyharsányi csata emlékhelye 2023 pályázat eredményét Dévényi Sándor Kossuth-díjas, Kós Károly-életműdíjas építész, a Nemzet Művésze, az MMA rendes tagja, a bírálóbizottság tagja ismertette.
Véleménye szerint az összes pályázó átérezte ennek a magasztos ügynek és a tájjal való kapcsolatnak a fontosságát, s az emlékállítás indokolt mivoltát mindannyian megértették. Az ötletpályázat eredményét a Mohács 500 projektet koordináló testületnek is eljuttatják – tett rá ígéretet az MMA pécsi regionális munkacsoportjának elnöke.
A bírálatokat azok végső megfogalmazóitól hallhatták a díjazott építészek. Vesmás Péter Ybl-díjas építész, a bírálóbizottság tagja, az MMA szegedi regionális munkacsoportjának elnöke szintén felidézte a 2016-os szegedi tervpályázatot, valamint az előző évben Pécsre tervezett Lantos Múzeum ötleteit, melyek ismeretében a városvezetés megfontolta, hogy ne az eredetileg elképzelt helyszínen helyezzék el az épületet. Mindegyik pályázat során felveszik a helyi önkormányzattal a kapcsolatot, ami az MMA számára is igen fontos együttműködéseket eredményez. Rudolf Mihály Ybl- és Kós Károly-díjas építész, a bírálóbizottság tagja azt mondta, nagy öröm volt a zsűrinek a pályázatok értékelése.