A Szakcsi Jazz Egyesület A magyar jazz generációi című eseménye október 26-án nemcsak egy koncert, hanem igazi közösségi élmény, generációk találkozása, párbeszéde, ahol a tapasztalt és a fiatal zenészek együtt lépnek színpadra, hogy bemutassák a jazz műfajának sokszínűségét és gazdagságát. Általuk betekintést nyerhetünk a hazai jazz hagyományaiba és egyúttal a magyar jazz jövőjébe is.
A jazz egy olyan műfaj, amit minél több együttjáték során lehet leginkább elsajátítani. A fiatal jazzművészek számára a koncertezés a fejlődéshez elengedhetetlen. Édesapám, Szakcsi Lakatos Béla még életében meg szerette volna alapítani az egyesületet, de erre sajnos már nem kerülhetett sor. Halála után úgy éreztem, szeretném felvállalni ezt az általa is oly fontosnak tartott feladatot, így az egyesület számos tevékenysége mellett a fiatalok támogatását is. Számomra is sokat jelentett fiatalon Lakatos Ablakos Dezső és Babos Gyula szerető-odafigyelő támogatása, a legnagyobb iskola az volt, ha velük játszhattam. Úgy gondolom, nekünk, középgenerációnak, akik még ismertük a magyar jazz – lényegében – alapítóit, tanulhattunk tőlük, kötelességünk továbbadni a tudást, a szemléletet és segíteni a fiatalokat. Az októberi koncert programját úgy állítottuk össze, hogy minden résztvevőnek lehetősége legyen megmutatni tudását, és a közönség is betekintést nyerhessen a jövő jazzéletébe
– fogalmaz ifj. Szakcsi Lakatos Béla jazzművész, a Szakcsi Jazz Egyesület elnöke
A Szakcsi Jazz Egyesület számára a fiatal muzsikusok támogatása és bemutatása kiemelt fontosságú. A magyar jazz generációi című koncert célja, hogy teret biztosítson az új generáció számára, ahol a tehetséges zenészek lehetőséget kapnak a kibontakozásra és a szakmai fejlődésre.
Az egyesület nemcsak a magyar jazz hagyományainak megőrzését, hanem annak folyamatos megújítását is fontosnak tartja, ezért a programban szereplő fiatalok különleges zenei produkciókkal készülnek.
A Szakcsi Jazz Egyesület vezetőségi tagjai olyan ismert művészek, akik a világ minden részére viszik a magyar jazz hírét, így Szőke Nikoletta, Balázs Elemér, Zsoldos Béla, Oláh Kálmán, László Attila. Az egyesület elnöke: Ifj Szakcsi Lakatos Béla (Szakcsi Jr.).
Az ő ajánlásukkal lép most színpadra 14 fiatal, akik olyan ismert művészekkel játszanak együtt majd, mint Oláh Kálmán, Torma Rudolf, Balázs Elemér, Szakcsi Lakatos Róbert, Fekete Kovács Kornél, Bacsó Kristóf, Pecek Lakatos Krisztián, Szakcsi Jr. vagy Kőszegi Imre.
A fellépőket tehetségük alapján választották ki, és bár mindenkit nem tudtak bevonni ebbe a programba, a későbbiekben újabb lehetőséget kapnak majd a fiatalok a bemutatkozásra. A műsorterv változatos és izgalmas programot kínál, ahol a modern és a klasszikus jazz egyaránt helyet kap. A fiatal muzsikusok többsége már jelentős sikereket ért el nemzetközi versenyeken, és remélhetőleg a nemzetközi zenei életben is aktívan részt tudnak majd venni.
A koncerten elhangzó művek között helyet kapnak olyan klasszikus jazz standardek is, mint Benny Golson egyik kompozíciója, amelyet Balogh Máté, Jónás Géza és Kőszegi Imre közreműködésével hallhat a közönség, de saját kompozíciókat is hallhatunk majd a színpadon.
A koncertprogramot Szőke Nikoletta és Szakcsi Jr. állította össze.
A közreműködő fiatalok: Varga Balázs, Fehér Fábió, Éles Máté, Rigó Gábor, Fazekas Tamás, Jónás Rezső, Farkas Attila, Farkas Zsolt, Tüzkő Salamon, Balogh Máté, Bangó Adrienne, Nagy Noémi, Castagnó Claudia, Suke Sándor