Szerelem a Fehér Házban (1995)
Rob Reiner rendező (Egy becsületbeli ügy, Tortúra) és a politikai témákban otthonosan mozgó Aaron Sorkin forgatókönyvíró (Charlie Wilson háborúja, Az elnök emberei) egyszerű romantikus történetet szőtt az elnök köré. Andrew Shepherd (Michael Douglas) özvegy emberként vezeti Amerikát, mikor új szerelmet talál Sydney Ellen Wade (Annette Bening) környezetvédő aktivista személyében. Shepherd romantikus viszonya azonban támadási felületet ad politikai ellenfeleinek, akik nem restek mindezt felhasználni ellene, miközben ő a keményebb környezetvédelmi szabályozásokért küzd.
Az elnök különgépe (1997)
Wolfgang Petersen filmje tökéletes korlelete a 90-es évek egypólusú világának, mikor a hidegháborút követő évtizedben az USA joggal érezhette magát a világ csendőrének. James Marshall elnök (Harrison Ford) tanácsadói, testőrei és családja társaságában épp egy nagy sajtóvisszhangot kiváltó moszkvai beszéde után tart haza az Air Force One fedélzetén, mikor a gépet terroristák térítik el. Az elnök elmenekülhetne, de inkább a fedélzeten marad, hogy megmentse a családját, és leszámoljon a támadókkal – hiszen Amerika nem tárgyal terroristákkal!
A függetlenség napja (1996)
Bill Pullman Thomas J. Whitmore elnököt alakítja, akinek vezetése kulcsfontosságú az emberiség számára egy váratlan idegen invázió során. Az elnök korábban vadászpilóta volt, így amikor a Föld túlélése válik tétkérdéssé, maga is akcióba lendül. Inspiráló beszédet mond, amelyben egyesíti a világot a közös cél érdekében. Whitmore elnök bátorsága és áldozatkészsége döntő szerepet játszik abban, hogy az emberek reményt merítsenek és összefogjanak az idegenekkel szemben.
Támad a Mars! (1996)
Tim Burton az 50-es évek sci-fi ponyváinak emléket állító filmjében Jack Nicholson alakítja James Dale elnököt, amikor földön kívüli lények támadják meg a Földet. Dale elnök eleinte próbál diplomatikus úton megegyezni az agresszív idegenekkel, de helyzetkezelési próbálkozásai egyre nevetségesebb irányokat vesznek. Érdekesség, hogy a sztárparádét felvonultató szatirikus sci-fi vígjáték egy rágógumis kártyasorozat alapján készült, ebből nagyon sok ötlet megjelenik a filmben is (pl.: égő tehéncsorda, emberzsugorítás, támadás a hálószobában, az űrlények szórakozott mivolta és kinézete, stb.)
Deep Impact (1998)
Mimi Leder filmjében Morgan Freeman alakítja Tom Beck elnököt, akinek szembesülnie kell az emberiség létét fenyegető üstökössel. Az elnöknek nehéz döntéseket kell hoznia, miközben megszervezi az evakuációkat, ki kell választania a fennmaradásra esélyes embereket is. Freeman elnöke példamutató erővel és felelősséggel kezeli a helyzetet, miközben egy veszélyeztetett világot próbál megnyugtatni. A Deep Impact nem szólt akkorát, mint az ugyanabban az évben bemutatott Armageddon, de a 90-es évek katasztrófafilmjeinek és a pátoszos elnöki beszédek kedvelőinek így is meleg szívvel lehet ajánlani.
Armageddon (1998)
Michael Bay filmje kakukktojás a listánkon, mivel Stanley Anderson nem olyan A kategóriás filmsztár, mint a listánk többi szereplője, és csupán két jelenetben tűnik fel, a filmben hallható legendás elnöki beszéd miatt mégsem lehet lehagyni. Az elnök vezetésével az amerikai kormány mindent megtesz az emberiség megmentéséért, és érzelmes beszédeiben arra törekszik, hogy összefogásra buzdítsa a világot a katasztrófa elkerüléséért. Meglepő módon a Föld és a NASA mégis csak egy tucat eszement olajmunkásban bízhat, akik Bruce Willis vezetésével vállalkoznak a lehetetlen küldetésre, miszerint a bolygó felé közeledő aszteroidát belülről robbantják darabokra.
A nemzet színe-java (1998)
Jack Stanton (John Travolta) déli kormányzó az elnöki székért verseng egy feszült és botrányokkal teli kampány során, karakterét eredetileg az akkor regnáló amerikai elnök, Bill Clinton inspirálta. Mike Nichols (Diploma előtt, Nem félünk a farkastól) filmje a tőle megszokott érzékenységgel tárja fel a szenvedélyes, de gyakran megkérdőjelezhető erkölcsű jelölt útját a hatalomig. Stanton feleségével és kampánystábjával együtt navigál az árulások, kompromittáló helyzetek és intrikák között, ami sokszor megkérdőjelezi, mennyire őszinte szándékok vezérlik őt.
Az elnök végveszélyben (2013)
Roland Emmerich (A függetlenség napja, 2012) ezúttal katasztrófafilm helyett egy régi vágású buddy-movie-ban szerepelteti az amerikai elnököt, akit egy jól szervezett, fegyveres csoport támad meg a Fehér házban. A terroristák célja, hogy megbuktassák az amerikai vezetést és megváltoztassák a külpolitikát. Sawyer elnök (Jamie Foxx) közvetlen életveszélyben próbál a helyzet magaslatán maradni, miközben egy titkosszolgálati ügynök (Channing Tatum) megpróbálja megvédeni őt és megakadályozni a puccsot.
Támadás a Fehér Ház ellen (2013)
Antoine Fuqua (Kiképzés, A védelmező) akciófilmjében Benjamin Asher (Aaron Eckhart) elnök ugyancsak egy terrortámadás célpontjává válik a Fehér Házban. Egy dél-koreai terroristacsoport elfoglalja az épületet, túszul ejtve az elnököt és közvetlen környezetét. Asher elnök a helyzet fogságában is méltósággal viseli a megpróbáltatásokat, míg egy titkos ügynök (Gerard Butler) igyekszik őt megmenteni. Morgan Freeman eközben az ideiglenes elnöki posztot betöltő házelnök szerepében próbálja irányítani az országot a krízis idején. A film végül trilógiává terebélyesedett, az utolsó részben pedig Freeman a Deep Impact után ismét elfoglalta az elnöki széket.