2010-ben már megjelent egy sikeres dokumentumfilm Senna címmel, amely archív felvételek és közvetlen ismerősök segítségével érzelemdúsan tárta elénk az F1 háromszoros világbajnokának életét. Az új sorozat azonban nem dokumentarista, a valós eseményeket fikciós elemekkel egészíti ki, ami sok megrögzött Senna-rajongónak vívhatja ki a nemtetszését.
Netflix: Senna
Az első epizód az 1979-es gokart-világbajnokság döntőjével indít, és bemutatja Senna útját a formaautózás világába. a sorozat azonban a sportsikerek mellett jelentős hangsúlyt helyez Senna magánéletére is, ami egy olyan területe a legenda életének, amelyről korábban keveset beszéltek. Ez azonban egyben a hitelesség dilemmáját is felveti: a sorozat szabadon dramatizálja a valós eseményeket, például azt sugallva, hogy Senna a díjátadó pillanatában értesült a gokartcím elvesztéséről, ami nem felel meg a valóságnak, de történetvezetési szempontból érthető döntés.
A hitelesség kérdése viszont az első rész számos további jelenetében felvetődik. Bár a széria erősen támaszkodik a valós eseményekre, azok ábrázolása gyakran stilizált, a dramatizálás és a vizuális hatás érdekében leegyszerűsítve vagy megváltoztatva, ami szintén védhető kreatív döntés.
A versenyek például a költségvetési korlátok miatt mind ugyanazon a pályán zajlanak, ami némileg hitelteleníti a versenykörnyezet sokszínűségének ábrázolását. Gabriel Leone azonban remek Senna, alakítása hiteles és érzékeny, és már az első részben megfogalmazódik Senna személyes konfliktusa a média és az igazságábrázolás között. Egy jelenetben a csalódott Senna kijelenti:
Ezért nem megbízható, ha egy újságíró meséli el a történetemet. Nekem kell elmesélnem a saját történetemet.
Ironikus, hogy a sorozat épp azzal szembesít, hogy Senna már nincs itt, hogy maga meséljen, így az ő történetét most filmkészítők tolmácsolják, akiknek motivációja nem mindig a történelmi hűség. Nem túl valószínű, hogy a legenda örömmel fogadná a róla készült sorozatot, főleg azért, mert a folytatásban várhatóan még többet fognak vájkálni a pilóta magánéletében, aki azonban sokkal inkább az eredményeivel szeretett kitűnni.