Vörös Sarolta – Történetem címmel dramatizált dokumentumfilm készül Zalatnay Sarolta életéről és pályafutásáról. A nagy sikerű Tékasztorik operatőreként ismert Gráf Péter rendezésében megvalósuló alkotás betekintést nyújt a ma is aktív, ikonikus előadóművész immár hat évtizede tartó karrierjébe a csúcsoktól a mélypontokig, feltárva, hogyan tudott „mindenki Cinije” hű maradni önmagához, miközben újra és újra képes volt talpra állni és megújulni (gyártó: AE Stúdió, NFI támogatás: 50 millió forint).
Izsák feláldozása címmel forgat tévéfilmet Kriskó László. A Balázs Béla-díjas rendező új alkotásának főhőse egy olyan férfi, aki a való életben akarja bizonyítani, hogy egy emberi élet nem több egy matematikai teóriánál, végül mégis ő maga válik saját elmélete cáfolatává (gyártó: FILM-ART Stúdió, NFI támogatás: 400 millió forint).
Dokumentumfilm készül Mádl Ferenc, Magyarország egykori köztársasági elnökének munkásságáról. A Hazatérők című alkotás az államférfi és tudós életútját gyermek- és felnőttkori naplói, írásai, családi visszaemlékezések, valamint Domaniczky Endre monográfiája alapján dolgozza fel Buvári Tamás rendezésében. A film emellett megismerteti a Mádl Ferenc életét meghatározó történelmi eseményeket is (gyártó: Budapest Film Produkciós Kft., NFI támogatás: 35 millió forint).
Varga Ágota számos díjjal elismert dokumentumfilmes ezúttal két olyan, a Dunakanyar településein élő nagycsaládról forgat, amelyben a vállalkozás életforma, és a gyerekek aktívan részt vesznek a közös munkában. Az EGYÜTT – Tradícióteremtők című alkotás a szülők induló értelmiségi éveiből kiindulva mutatja be, hogyan váltak ambícióik megvalósíthatóvá, ismertetve a családok mindennapi életét, gondolatait, érzelmeit és távlatokba tekintő céljait másfél év történései által (gyártó: FILMIRA, NFI támogatás: 25 millió forint).
Dokumentumfilm forog a Szent Koronát 560 éve védelmező Koronaőrség hősies kalandjairól a pályakezdő Szvitek Attila rendezésében. A Koronaőrség története címmel készülő film modern és lendületes formában ismerteti meg a Koronaőrség napjainkban is élő hagyományait és a védelmezők büszke örökségét, akik mind a történelem, mind a nemzet számára kulcsfontosságú szereplők (gyártó: Greenbox, NFI támogatás: 8,1 millió forint).
A kulcs címmel rendez rövidfilmet Dénes Viktor, az operettszínház társulatának kiváló tagja. Az alkotás egy színész története, aki egy reményvesztett nap végén kulcsot kap egy misztikus idegentől, és feltárulnak a főhős sorsának rejtélyes titkai (gyártó: Dramatic Art, NFI támogatás: nyolcmillió forint).
Dubinyák Réka, az ígéretes tehetségű pályakezdő dokufilmes és websorozat-rendező fikciós rövidfilmet forgat Szeplőtelen címmel. A történet középpontjában egy katolikus leányiskolába járó lány áll, aki modellnek jelentkezik egy festőkurzusra abban a reményben, hogy a kislány helyett végre meglátják benne Botticelli híres Vénuszát (gyártó: M&M Film, NFI támogatás: 16 millió forint).
A Nemzeti Filmintézet (NFI) 2020 januárja óta nyújt támogatást a televíziós és streamingbemutatásra készülő alkotásokra pályázati úton. A teljes magyar mozgóképszakma összehangolt tevékenységéért felelős szervezet elkötelezett abban, hogy a mozifilmek mellett tartalmas, kulturális értéket teremtő és a nézők számára különleges élményt nyújtó televíziós alkotások is készüljenek.