A Cirkuszherceg – Egy bohóc kalandjai a jövővel című produkció rendezője, a világhírű artistaművész szerint ahogyan a világ változik körülöttünk, úgy a cirkusz is alkalmazkodik és minden eszközzel arra törekszik, hogy megőrizze és újrateremtse azt a semmihez nem hasonlítható, különleges varázst, amely évezredek óta jellemzi.
![produkció](https://cdn.magyarnemzet.hu/2025/02/DnO-wxN1MMYF1wy5PiNPMb93g2IXuRrM3LHu3QJTN5Y/fit/1024/683/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2QzMDkxY2M3NzY1YTRiZjNhYTA2MWYyN2MwOWQwNGJl.jpg)
Az új produkcióban nemzetközi és hazai artisták is porondra lépnek
A technológia és a digitális világ fejlődése új kihívások elé állítja a cirkusz világában dolgozó művészeket. Számos kérdés foglalkoztat minket: hogyan őrizhetjük meg a cirkusz igazi esszenciáját a jövő számára, miként tudjuk megőrizni azt a varázst, amely mindig is különlegessé tette
– fogalmazott Kristóf Krisztián.
A rendező szerint napjaink digitális világában a fiatalok más szemszögből látják a világot, ezért arra kell törekedni, hogy ne feledkezzenek meg a régi értékekről, a valódi élményekről és az emberi kapcsolatok fontosságáról.
Előadásunk különleges, képzeletbeli világot teremt, amelyben a nézők aktív részesei lesznek a történetnek
– tette hozzá.
A produkció középpontjában Henry Ayala bohóc áll, aki a szórakoztatás mellett arra is rámutat, hogy amikor a cirkusz titkát keressük, a válaszok ott vannak előttünk, csak meg kell tanulnunk észrevenni őket.
A Cirkuszherceg című műsorban számos fesztiválgyőztes artista lép fel. Köztük van Henry Ayala magasdrótcsoportja, amelynek tagjai 2020-ban a Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon Arany Bohóc-díjat nyertek, de ezt az elismerést kapta a New Generation kategóriában Vladyslava Naraieva is handstand számával. Szerepel az előadáson a tavalyi monte-carlói seregszemle Bronz Bohóc-díjasa, az Extreme Light tánccsoport, illetve a latinai Italian Talent Cirkuszfesztiválon aranyérmes és Monte-Carlóban idén ezüstérmes, kilencéves Dmytro Onyshchenko is.
A cirkusz hazai sztárjai közül porondra lép Simet László, aki 2023-ban egy 280 méter hosszú drótkötélen, negyvenméteres magasságban kelt át a Duna felett. Az artistaművész súlyos bokasérülése után tér vissza egyedülálló, Asztronauták című produkciójával, amelyben a halálkereket és a magasdrótszámot ötvöző, nyolc méter magas forgó rekviziten érzékelteti az űrbéli súlytalanság állapotát.
A szintén sokszoros fesztiválgyőztes és Hortobágyi Károly-díjas Richter Flórián lányával, Richter Angelinával együtt két lovas számot mutat be. Az egyik, a húsz lovat felvonultató magyar lovasposta-produkció képviseli hazánkat jövőre a Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon.
A Cirkuszherceg című műsort színesíti Szabó Réka humoros gyorsöltözőszáma, Csepregi Lilla Slackline produkciója, valamint Kriz Orsolya Dog Dancing bajnok és border collie kutyusa, Kashmira.
A Cirkuszherceg történetében a nézők egy különös cirkusziskolát láthatnak, amelyben a tanárnő arra keresi a választ, hogy a számítógépek által vezérelt világban mit jelent az a szó, hogy cirkusz. Ekkor jelenik meg a porondon a bohóc, aki tudná az őszinte, szívből jövő választ, ha a tanárnő figyelne rá.
A Fővárosi Nagycirkusz produkciójában a konferanszié és a légtornász Demjén Natália, a zenei vezető Szakál László, a zenekarban Babindák István, Bálint Károly, Duka Tibor, Fehér Géza, Földesi Attila, Adamecz József, Oláh Antal, Pípis Zoltán és Román Iván játszik. A koreográfus Savenko Gulnara, a fellépő táncosok között lesz Dolha Yelyzaveta, Krukovska Veronika, Kuriacha Mariia és Sharovenko Anna, a porondmester Varga László.