„Az egylet közadakozást hirdet azzal a céllal, hogy megvásárolják a tulajdonostól az öntöttvasból készült relikviát, és közkinccsé tegyék a város évszázados történelmét hirdető címert” – közölte a Nagyváradi Városszépítő Egylet. Mint hangsúlyozták, a gyönyörű címer amiatt is különösen fontos emlék, mivel Nagyvárad ipari öröksége „meglehetősen megtizedelt állapotban maradt fenn”. A címert reményeik szerint a város egyik közterén állítanák ki újra, a relikvia tulajdonosa viszont az egylet lesz, nem az önkormányzat.

Az egylet a tízezer eurós vételárból már kifizette a foglalót, a hiányzó összeget pedig a nagyváradiak, az onnan elszármazottak, illetve a Szent László alapította város magyar jövője iránt felelősséget érző honpolgárok adakozása révén gyűjtené össze.
Az adományokat az Asociatia Nagyváradi Városszépítő Egylet bankszámlájára lehet küldeni (Asociatia Nagyváradi Városszépítő Egylet, RO17BTRLRONCRT0629485701, Banca Transilvania. Közlemény: donatie pentru salvarea blazonului orasului Oradea), ugyanakkor az adománygyűjtő akció egyik szervezője, Csomortányi István, az Erdélyi Magyar Szövetség elnökhelyettese közölte, hogy közösségi oldalán üzenetben szintúgy lehet jelezni az adakozási szándékot.
Zuh Deodáth egyesületi elnök, eszmetörténész az erdélyi Krónika portálnak úgy nyilatkozott: „az értékes relikviának megvásárlása után mindenképp közterületen kellene lennie.” Emlékeztetett arra, hogy az 1900-as évek elején Nagyváradnak négy hasonló címere volt, úgy tűnik, csak ez élte túl a 20. századot.
A 250–300 kilogrammot nyomó öntöttvas címerpajzs az 1980-as évek elején került le a Széles utcai hídról, amikor a jégzajlás megrongálta a közúti átkelőt, és a hatóságok úgy döntöttek, elbontják.
Az a nagy szerencsénk, hogy ez egy közös érték tud lenni, mert semmilyen más szimbólum nincs rajta, a város címere ma is majdnem ugyanez
– idézte a lap a szakembert.