info
Magyar Nemzeti Galéria

A festő-poéta. Tichy Gyula, a magyar szimbolizmus mestere

A Magyar Nemzeti Galéria új kamarakiállítása a Rimaszombaton született Tichy Gyulának (1878–1920), a magyar grafika egyik kiemelkedő jelentőségű mesterének művészetét mutatja be. Festészetét és rajzi, grafikai munkásságát az angol és a bécsi szecessziós mesterek művei inspirálták. A múzeum gyűjteményéből válogatott mintegy nyolcvan művet felsorakoztató tárlat anyagát ritkán vagy most először láthatja a nagyközönség.
locationMagyar Nemzeti Galéria
clocknovember 25. péntek 10:00 - december 2. péntek 18:00

Tichy Gyula, a magyar grafika kiemelkedő jelentőségű mestere. Kifinomult vonalvezetésű, a szimbolizmus témáit dekoratívan megfogalmazó rajzai, akvarelljei, linóleummetszetei, rézkarcai és temperaképei hamar sikert arattak. 1908 és 1913 között készült linóleummetszetei a magyar századfordulós grafika talán legeredetibb művei, de ugyanilyen sokrétűek és látványosak rézkarcai és akvarelljei is. Életműve egységes, koherens egész, amelyben a korszak modern eszméi, aktuális kérdései (a női szerepek, a város és vidék ellentéte, a városi tematika, a technika fejlődése) allegorikus formában, a szecesszió lineáris, ornamentális formanyelvén jelentek meg. 2020-ban mintegy ötven művel gazdagodott a múzeumi kollekció, ez szolgáltat alkalmat e különleges életmű eddigi legteljesebb bemutatására.

Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria (1014 Budapest, Szent György tér 2.)

További részletek: ITT

További program lehetőségek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.