Akkor játszódik, amikor a forradalmat már majdnem leverték, és Petőfinek döntenie kell, hogy elbújik, vagy folytatja a harcot és beáll Bem seregébe.
A darabot részben amatőrökkel, részben színésztanoncokkal, illetve nemrég végzett, a pályájuk elején járó színészekkel játsszák. A rendező kitalált egy kerettörténetet, amely a vándortársulatok életét idézi meg. A díszlet egy tanyaudvar belső képe lesz, de nem fotórealisztikus tájképként, hanem skiccként. Lesznek padok, itató, boroshordó, kerítéselemek, kiskapu, kiterített fehérvászon ruhák, de a kellékek egy részét az előadás alatt hozzák be a színészek, akik ráadásul a néző szeme láttára „alakulnak át a karakterekké”.
Czitor Attila szerint létező fogalom a „hely szelleme”, van jelentősége annak, hogy Petőfi életének valós helyszínén, Mezőberényben, az egykori Orlai-birtokon mutatják be a művet.
A darab a Színitanház, az Ifjúsági és Gyermekszínházi Alapítvány, a mezőberényi Orlai Petrics Soma Könyvtár, Muzeális Gyűjtemény és Művelődési Központ, valamint a Békéscsabai Jókai Színház közös produkciója.
Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni személyesen, nyitvatartási időben az Orlai ház (5650 Mezőberény, Fő út 6.) információs pultjában, vagy az alábbi elérhetőségeken lehet:
+36 70 400-2474
[email protected]