Ahogy a repülőnk megközelíti a müncheni repteret, a várakozás izgalma már érezhető azokon, akik néhány napos sörtúrára érkeznek. A kék-fehér fővárosba érve pedig a látogatókat óriásplakátok hada fogadja, köztük néhány az igazi bajor élmény ígéretével. A belvárosban mindenfelé a müncheni hatoknak nevezett sörfőzdék logóit pillanthatjuk meg. A Hofbräuhaus, Löwenbräu, Augustiner, Paulaner, Hacker-Pschorr és Spaten feliratok úgy díszítik az épületeket, mintha régi barátok üdvözölnék a messziről jött vendégeket.
A város híres hangulatát keresők már itt érzik, hogy München valóban a sörök városa, ahol minden korty egy egyedi történet. A hat legendás müncheni sörfőzde évszázados múltra tekint vissza. Ami közös bennük, az a tradicionális bajor sörfőzési eljárás, a sörkészítéshez használt helyi alapanyagok és az Oktoberfesten való részvétel.
A bajor sörfőzést a tisztasági törvény vagy, ahogy a helyiek hívják, a Reinheitsgebot alapozta meg, amely több száz évvel ezelőtt, 1516-ban lépett érvénybe. Ez előírta, hogy a sört csak három alapanyagból lehet előállítani: árpa, komló és víz.
A későbbiekben ezt kiegészítették az élesztővel, így biztosítva a fermentációt. A bajor sörök jellegzetesen alacsony erjesztéssel készülnek, amelynek során hosszabb ideig hűvösebb körülmények között érlelik őket, hogy biztosítsák a zamatos, lágy ízvilágot. Az Augustiner Bräu, München legrégebbi sörfőzdéje a XIV. század óta készíti a minőségi bajor söröket. Híres az egyszerűségéről, a tisztaságáról és az autentikus ízéről, amit évszázados receptek őriztek meg. A Löwenbräu, az oroszlán sörfőzdéjének története is a XIV. század végére nyúlik vissza. A neve az erejét és a karakterét is szimbolizálja. A Paulaner az 1634-es alapítása óta hű maradt a szerzetesi hagyományokhoz, híres különlegességük a Salvator sör.