Az előlapon található két ultrahang-érzékelő segítségével a robot felméri az előtte lévő terepet, míg a mozgatható kis fejecske segítségével különböző irányokba nézhet a megfelelő út kiválasztásához – olvasható a Híradó.hu cikkében.
Miután eldöntötte, milyen irányba szeretne tovább haladni, a lapát alakú lábak segítik az A’seedbotot, hogy előrenyomja magát és még irányt is váltson.
Végül a robot vége a talajnak támaszkodik, és azonnal belenyomja a magokat a homokba ott, ahol a robot szükségesnek tartja.
Belső feldolgozó egysége segít a robotnak felmérni a terepet, kiválasztani a vetőmagok elültetési helyét, és néhány naponként felügyelni azokat, míg a tetején lévő napelemek segítik a robotot érzékelni, hogy milyen erős a nap sugárzása, miközben kényelmesen ellátják energiával is, amely a belső akkumulátorában tárolódik.
A robot napelemekkel van felszerelve, hogy nappal töltsön, éjszaka pedig navigáljon a terepen, azonosítsa a termékeny területeket, jelentést készítsen róluk a szenzoraiból és a navigációs rendszeréből nyert adatok alapján
– nyilatkozta a tervező, Mazyar Etehadi.
A gép egyelőre még tesztfázisban van, vagyis csak néhány próbautat tett a homokban, de a jövőben a sivatagot járó robot, társaival együtt megvalósíthatja Etehadi elképzelését egy sivatagi zöldkörnyezet kialakításáról, amely teljes egészében a gépek tevékenységére lenne bízva, mivel az ültetés mellett a csírák állapotának ellenőrzését is a robotok végeznék.
Borítókép: Egy apró robot ültet magokat a sivatagban (Twitter.com/Yanko Design)