idezojelek

Ne alkalmazzuk ismét a kollektív bűnösség elvét!

Az ukrán nagykövet követeléseinek teljesítésével Magyarország biztonsága kérdőjeleződhetne meg.

Cikk kép: undefined

Egészen megdöbbentő kijelentéseket tett Ukrajna budapesti nagykövet asszonya.

Ljubov Vaszilivna Nepopnak az Index által a Stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz szenzációhajhász felütéssel tálalt, pénteken elhangzó, kritikai felhangok egész sorát tartalmazó mondatainak egy része talán még akár érthető és megmagyarázható is lehetne, hiszen egy megtámadott, háborúban álló ország diplomatájától ilyenkor nem könnyű visszafogottságot elvárni.

Nepop asszony azonban ezen a Political Capital által szervezett beszélgetésen már olyan bírálatokat, sőt követeléseket is megfogalmazott, amelyek egyszerűen nem állják meg a helyüket.

A nagykövet szerint Oroszország nem fog megállni Ukrajnánál, Putyin hitleri babérokra tör és ebben a helyzetben ő nem érti, hogy lehet

fontosabb a rezsicsökkentés, mint az emberi életek.

Jön az 1848-as forradalom évfordulója, és rezsicsökkentésről beszélnek? Nem szégyellik magukat? Van joguk március 15-én ünnepelni azoknak, akiknek fontosabb a rezsicsökkentés, mint a szabadság? Kérem, idén csak azok menjenek ki az utcára ünnepelni, akikben van bátorság kiállni a szabadság mellett!

– harsogta az ukrán diplomata.

A nagykövet asszony ezzel lényegében beleavatkozik annak az országnak a belügyeibe, ahol a diplomáciai szolgálatát teljesíti, amely túl azon, hogy sosem szerencsés, a magyar kormány álláspontjával áll homlokegyenest szemben, hiszen az többször is kijelentette, hogy hazánk nem akar belesodródni ebbe a háborúba, ezt a magyar emberek sem akarják, ugyanakkor ebben a helyzetben sajnos nincs lehetőség arra, hogy máshonnan szerezzük be megfizethető áron azokat a bizonyos energiahordozókat.

Azt talán a nagykövet asszony sem akarhatja, hogy magyar háztartások százezrei, sőt milliói maradjanak fűtés, áram nélkül, nehéz megítélni, hogy harcmezőn elesni vagy egy fűtetlen lakásban kihűlni rosszabb halálnem. (Én egyiket sem kívánom egyetlen embertársamnak sem.)

A magyar nemzeti ünneppel való párhuzam is egy rendkívül szerencsétlen húzás volt Nepop asszony részéről, hiszen jól tudjuk, hogy az elmúlt években hány kárpátaljai magyarnak volt kellemetlensége – és amikor még nagyon finoman fogalmaztam – abból, ha március 15-ét Ukrajna területén akarta megünnepelni.

Miközben tehát a magyar kormány gondoskodik állampolgárairól, a kabinet a magyar néppel együtt valósít meg egy példaértékű összefogást, és minden, a háború elől menekülő ukránnak, ruszinnak, magyarnak vagy bármely más nemzetiséghez tartozónak védelmet, oltalmat nyújt, úgy is mint abszolút humánus, szolidáris nemzet és úgy is, mint első biztonságos ország. Vagyis mi a lehetőségeinkhez mérten mindent megteszünk a konfliktus áldozatainak megsegítéséért.

Ám ha megtennénk azokat is, amelyeket az ukrán nagykövet asszony – és sajnos a magyarországi létező baloldal is – követel, az együtt járna Magyarország háborúba sodródásával és akkor bizony már ez a mostani itthoni biztonság is vastagon megkérdőjeleződne.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

És ezért nem kell megválnia Magyarország legnépszerűbb focicsapatának, a bajnok Ferencvárosnak sem vezetőedzőjétől, Sztanyiszlav Csercseszovtól. Ugyanis ezt is követeli Ljubov Vaszilivna Nepop. No, ennek aztán tényleg nem lenne semmi értelme.

A történelem során már számtalanszor bebizonyosodott, hogy a háborúkért, az azzal kapcsolatos bűnökért, agresszióért soha nem egy adott nép, hanem mindig az aktuális vezetés, a hatalom felelős.

Ezért volt például súlyos, emberiesség elleni bűncselekmény az, amikor a II. világháborút követően a németeket és bizony sok helyütt a magyarokat is egyfajta kollektívan bűnös népként bélyegezték meg!

Ebben a mai, civilizált világban nem kellene mindezt megtenni most az oroszokkal is, ezért is érthetetlen, hogy a Müncheni Filharmonikusok megváltak Valerij Gergijevtől, vezető karmesterüktől a Putyinhoz fűződő kapcsolatai miatt és mert nem kezdett el a háború kitörésekor azonnal politizálni és nem adott ki a háborút elítélő közleményt.

Gergijev egy kitűnő zenész, karmester, filharmonikus, Csercseszov pedig egy remek labdarúgóedző, de egyikük sem politikus.

Véleményem szerint az ő munkájukat, ahogy kollégáikét is teljesítményük, csak tehetségük és elért eredményeik alapján szabadna megítélni. Úgyhogy szerintem az FTC joga eldönteni, meddig ül Sztanyiszlav Csercseszov a csapat kispadján, az edzőt a csapat játéka, a megszerzett pontok és az elért helyezés minősíti és nem az, hogy milyen nemzetiségű, vagy melyik politikai oldallal szimpatizál.

Ráadásul – és erről kevesebb szó esik – Sztanyiszlav Csercseszov még csak nem is orosz, hanem oszét nemzetiségű, amely nép távoli rokonunk is lehet, és az, hogy nekik nincs saját országuk, nem létezik a független Oszétia, az megint csak a nagypolitikának, a történelem viharainak tudható be.

Borítókép: Ljubov Nepop ukrán nagykövet Kun Szabó Istvánnal, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ parancsnokával tartott sajtótájékoztatón a Honvédkórházban 2019. április 26-án (Fotó: MTI/Mónus Márton)

...

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

A szörnyek tényleg köztünk járnak

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Konzultáció az új magyar gazdaságpolitikáért

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Hol vagytok, „gyermekvédők”?

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

A kommunista nem vész el, csak átalakul

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.