Mármint az MLSZ elnöke, Csányi Sándor, aki az M4 Sportnak adott interjúban a következőképpen fogalmazott: „Az árpádsávos zászló ott van a Parlamentben Magyarország történelmi zászlói között, amely évszázadokon át Magyarország hivatalos zászlója volt. Valóban volt egy rövid időszak a magyar történelemben, amikor a fasizmust, a rasszizmust testesítette meg, annak jelképévé tették. De azt gondolom, egy rövidebb időszak egy sokkal hosszabb időszakot nem írhatna felül.”
Őszintén bízom benne, hogy Csányi Sándor nem ezt az érvelést fogja előadni az UEFA-nak, egyrészt azért, mert ha mi magunk mondjuk azt, hogy volt idő, amikor az árpádsávos zászló „a fasizmust, a rasszizmust testesítette meg”, akkor egyáltalán nem kell majd csodálkoznunk, ha az UEFA valóban száműzi a lelátókról, másrészt pedig azért, mert az érvelés tényszerűen nem igaz.
Csányi Sándor nyilván arra gondolt, hogy a nyilasok a magyar történelemben játszott rövid és dicstelen szerepük során az árpádsávos zászlót használták (amint ezt az 1990-es évek és a 2000-es évek első évtizedének liberális hazugsága terjesztette), ez azonban nem igaz.
A közkeletű vélekedéssel szemben az árpádsávos zászló sosem volt a nyilasok jelképe.
Bár néhány elemet valóban átemeltek az árpádsávos zászlóból a sajátjukba, a két zászló alapvetően különbözik egymástól.
Először, az árpádsávos zászlóban egymás fölött négy vörös és négy fehér (eredetileg ezüst) sáv helyezkedik el, legfölül egy vörös, legalul egy fehér sávval. Ezzel szemben a nyilaskeresztes zászló egy vörös zászló, amelynek a jobb oldalán ott van ugyan négy fehér sáv, de nem ezek dominálják a zászlót.