A Félegyházi Sörműhely főzeteivel 2020 körül találkoztam először, nem sokkal azután, hogy a korábbi Bäder sörfőzde arculatot váltott, és a Kiskunfélegyházát híressé tevő malmot vették fel fő jelképüknek. Emlékeim szerint egy finom gose sört ittam tőlük akkor, amely mivel első volt ezen típusból számomra, maradandóan pozitív élményt és asszociációt adott a főzdéről is. Maga az üzem, a mérlegei alapján, egy gerillasörfőzdeként működik, hiszen befektetett, tárgyi eszközei nincsenek. A gerillákról azt kell alapvetően tudnunk, hogy ezek azok a „sörfőzdék” akik más, fizikailag létező üzemekben bérfőzetik a termékeiket, és így egyrészt megspórolnak egy hatalmas tőkebefektetést, amit egy üzem létrehozása (és működtetése) jelent, másrészt az energiáik nagyobb részét tudják az értékesítés felé fordítani.
A Félegyházi Sörműhely ugyanakkor abban tér el a piacon levő többi gerillától, hogy nem veszteséges. Igaz, hogy a 2020-as és 2021-es években (amikről egyelőre publikus adatunk van) nem értek el eget rengető profitot (139 illetve 292 ezer forint), cserébe stabil bért tudtak fizetni az üzem egyetlen alkalmazottjának és mindezt úgy érték el, hogy abszolút piacra és nem raktárra termeltek, illetve nem adósodtak el. Ezek olyan bravúros lépések, amelyeket sok más üzem is megirigyelne. Ugyanakkor ezek azt is mutatják, hogy abban a volumenben, amekkorát az üzem termel stabil kereslet volt a söreikre, azaz a Félegyházi Sörműhely megtalálta azt a régiót, azt a piacot, ahol meg tud élni.
Azt, hogy a sörök keresettek, maguk a termékek és azok minősége is megerősíti.
Az üzem alapvetően üvegekbe szereli ki a termékeket, dobozos tétellel nem találkozhatunk a honlapjukon sem, ugyanakkor a termékeik jól ötvözik a tradícionális és újhullámos söröket és nem főznek olyat, ami csak dobozos sörként lenne eladható. A cikk megírásához hat tételüket tudtam megkóstolni, melyekről egységesen elmondható, hogy technológiailag stabil, jó minőségű sörök, ugyanakkor néhányuk küzd némi gyerekbetegséggel, melyek a receptek finomhangolásával orvosolhatók.