Milák Kristóf, Hosszú Katinka és a magyar vízilabda-válogatottak klasszisai számára is különleges esemény a hazai rendezésű vb, amelyen magyar közönség előtt bizonyíthatnak.
– Mindig is irigyeltem azokat a sportolókat, akik hazai közönség előtt versenyezhettek, az én pályafutásom egyik ékköve éppen ezért a 2006-os Európa-bajnokság. Csodálatos dolog magyarként itthon versenyezni – nyilatkozta Kovács Ágnes, aki 2006-ban a Margitszigeten mindhárom mellúszó számban bronzérmes volt.
Kemény Dénes, a vízilabdázók korábbi szövetségi kapitánya, aki háromszor nyert olimpiai aranyat a csapatával, arra figyelmeztetett, hogy a hazai közönség ereje kétélű dolog.
Ha egy csapatnak jól megy, akkor óriási támogatást jelenthet, de ez extra teher is lehet, ha nem párosul jó teljesítménnyel.
– Nem lenne baj, ha a fontos meccseken már az elején jól menne a játék, és akkor a közönség befújja a csapatot. A Margitsziget a vízilabda Mekkája, itt az ideje, hogy a döntő után a magyar himnusz szóljon – jelentette ki Kemény.
– Legyen ez a világbajnokság a sport ünnepe! – fogalmazta meg a célt Wladár Sándor, a szervezőbizottság vezetője, a Magyar Úszószövetség elnöke, aki szép magyar sikerekben is bízik. – Helyt fogunk állni. Ez a világ harmadik-negyedik legnézettebb sporteseménye, milliárdok figyelik majd Magyarországot.
Szántó Dávid, a szervezőbizottság operatív igazgatója elmondta, hogy az előzetes nevezések alapján közel 180 ország sportolója érkezik Magyarországra, hivatalosan június 8-ig kell jelentkezni,
várhatóan körülbelül 2700 versenyző vesz majd részt a viadalon.
A koronavírus-járvány miatt még több országban szigorítások vannak érvényben, így a kínai küldöttség például csak 41 fős lesz és teljesen külön érkezik a világbajnokságra. Más okból, de kihagyja a vb-t az úszósport egyik legnagyobb jelenkori sztárja, a brit Adam Peaty, aki eltörte a lábát . Ugyanakkor többek közt az amerikai szupersztárok is érkeznek, itt lesz az egyformán hétszeres ötkarikás aranyérmes Caeleb Dressel és Katie Ledecky.