Tart a Ferencváros rossz sorozata, megint kikapott a bajnokságban is

A labdarúgó NB I 24. fordulójának az utolsó mérkőzésén a kiesőzónába tartozó Zalaegerszeg a címvédő, ám az utóbbi időben kissé megtépázott tekintélyű Ferencvárost fogadta. Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelynek a végén Meshack nagyon szép góljával a hazai csapat szerzett vezetést. A szünet után a Fradi komoly erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, ám a ZTE foggal-körömmel védekezve ezt megakadályozta, és 1-0-ra megnyerte a találkozót.

2023. 03. 19. 22:17
20230319 labdarúgás ZTE FTC Foto:Dömötör Csaba Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

A Ferencvárosnak most már csak a bajnokságra kell figyelnie. Még az ősszel kiejtette a Magyar Kupából az NB III-as Iváncsa, a héten a Leverkusen elbúcsúztatta az Európa-ligából is, így tulajdonképpen csak arra kellett összpontosítania, hogy ne adja le a nyolcpontos előnyét a tabella élén. Erre jó esélye van annak ellenére, hogy a legutóbbi hét találkozójából csak egyet tudott megnyerni, és ilyen negatív szériája 2018 nyara óta nem volt.

A Zalaegerszeg merész céllal vágott neki a bajnokságnak, a dobogón vagy annak a közvetlen közelében szeretett volna végezni, most azonban a kiesés elkerülése lebeghet a legfőképpen a szeme előtt. Amúgy szemlátomást nem ijedt meg a Fraditól, bátran futballozott, igaz, komoly helyzetet nemigen sikerült kidolgoznia. A címvédő egy-egy villanással közelebb állt talán a gólhoz, de nem játszott jól, nemigen érdemelte volna meg a vezetést. Aztán az első félidő hosszabbításában Civic elvétett egy átadást, a labda Meshackhoz került a jobb oldalon, ő rávezette Knoesterre, áttette a bal lábára, majd 9 méterről a kapu jobb oldalába zúdította – 1-0.

Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

Ezzel feladta a leckét a kissé tartalékos Ferencvárosnak a szintén sok hiányzót nélkülöző hazai csapat. A fővárosi együttes magához is ragadta az irányítást, ám a ZTE védelme nagyszerűen működött, és egészen a 69. percig lehetősége sem nyílt az egyenlítésre, akkor Knoester közeli lövését nagy bravúrral védte Demjén. A hajrára fokozta a nyomást a Fradi, a Zalaegerszeg szinte át sem jutott a vendégek térfelére, olykor foggal-körömmel védekezett, és amikor kellett, Demjén is igazolta, nem véletlenül hívta be a válogatott keretébe.

A ZTE nagyot harcolva kicsikarta a számára szinte életfontosságú három pontot, a Ferencvároson pedig érződött a fásultság, és egymás után a negyedik tétmeccsét veszítette el, azaz tovább tart a rossz sorozata. Ezzel együtt még mindig nyolc ponttal vezeti a tabellát, a híveinek nincs sok okuk az aggodalomra.

NB I, 24. forduló

Mezőkövesd–Kisvárda 1-1 (1-1), Mezőkövesd, 1582 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Lukic (45.), illetve Mesanovic (8.). Kiállítva: Leoni (Kisvárda, 64.)

Debrecen–Kecskemét 1-2 (0-0), Nagyerdei Stadion, 3254 néző, jv.: Rúsz. Gólszerző: Loncsar (61.), illetve Deslandes (öngól, 66.), Horváth K. (80.)

Mol Fehérvár–Bp. Honvéd 2-0 (1-0), Mol Aréna Sóstó, 3683 néző, jv.: Karakó. Gólszerző: Katona (34.), Kodró (11-esből 89.)

Vasas–Paks 2-3 (0-1), Illovszky Rudolf Stadion, v.: Bognár. Gólszerzők: Holender (80.), Berecz (90.), illetve Hahn (24.), Böde (55., 73.)

Puskás Akadémia–Újpest 5-1 (1-0), Pancho Aréna, 1500 néző, v.: Vad II. Gólszerző: Corbu (10.), Colley (62., 74.), Slagveer (74.), Zahedi (89.), illetve Varga (83.)

Zalaegerszeg–Ferencváros 1-0 (1-0), Zalaegerszeg, 3504 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerző: Meshack (45+1.)