A Fradi Lisztes góljával hozta a kötelezőt a Kisvárda ellen

A labdarúgó NB I 7. fordulójának az utolsó mérkőzésén a Ferencváros a Kisvárdát fogadta. A bajnoki címvédő végig fölényben, ám fásultan futballozott, kihagyta a helyzeteit, az első félidő végén viszont Lisztes Krisztián megszerezte a vezetést. A kép ezután sem változott, bár egyszer a vendégek közel kerültek az egyenlítéshez, több veszély nem fenyegette a Fradi győzelmét.

2023. 09. 24. 19:24
20230924 Budapest Labdarúgás NB1 OTP Bank Liga FTC Ferencváros Kisvárda Foto: Szabó Miklós Nemzeti Sport Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

Mondhatnánk, hogy a Ferencváros tartalékosan lépett pályára, de felesleges. Valóban sokan hiányoztak a Kisvárda ellen a bajnoknál eltiltás, sérülés vagy pihentetés miatt, ám a helyettesek is rendre szerepet kapnak a bajnokságban is imponálóan menetelő csapatban, ezért az összeállítás láttán a Kisvárda játékosai nem lélegezhettek fel. A Fradi két meccsel kevesebbet játszott a mezőny zöménél, a vesztett pontokat tekintve a legjobban áll, a várdaiak viszont a kiesőzónában helyezkedve érkeztek a Groupama Arénába.

Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

A mesterük, Mátyus János edzőként az NB I-ben még veretlen a Ferencváros ellen, amelynek színeiben játékosként 1998 és 2000 között, valamint 2007–2008-ban (amikor a 2006-os kizárás következtében NB II-esek voltak a zöld-fehérek) összesen ötvennyolc bajnoki meccsen lépett pályára, és azokon védő létére tizenegy gólt szerzett.

A Lombard Pápa szakvezetőjeként 2014. augusztus 3-án 1-0-s győzelemnek örülhetett, majd miután az őszi szezonban váratlanul lemondott posztjáról, még ugyanabban a bajnokságban, 2015 tavaszán a Nyíregyháza edzőjeként ért el 0-0-s döntetlent a mellett a jelenkori csapatból Cristian Ramírezt is bevető zöld-fehérek ellen.

Ahogyan azt várni lehetett, a Fradi irányította a játékot, akadtak helyzetei is, ezek azonban rendre kimaradtak, a vendégek zömmel a védekezésre összpontosítottak. A jég a 44. percben tört meg, Abu Fani jobbról középre kanyarított szögletére Lisztes Krisztián ugrott fel a legjobb ütemben, és 6 méterről a bal alsó sarokba fejelt – 1-0. A szünetben Mátyus János hármat is cserélt egyszerre, de ettől nem változott a játék képe. Lassan peregtek a percek ferencvárosi fölénnyel, ám a 77. percben nagyon közel került a Kisvárda az egyenlítéshez: Ilievszki közeli lövésébe Dibusz Dénes hihetetlen reflexszel ütött bele, a labda a karjáról a lécre pattant, majd némi kavarodás után tisztáztak a hazai védők. Ezután érdemleges esemény nem történt, a Fradi kissé fásultan játszva is hozta a kötelező három pontot, Mátyus János pedig már nem veretlen volt csapatával szemben edzőként.

Labdarúgó NB I, 7. forduló
Péntek

Kecskemét–Mezőkövesd 0-2 (0-0), Kecskemét, 2587 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Drazsics (63., 78.)

Puskás Akadémia–Paks 0-2 (0-1), Felcsút, Pancho Aréna, 2341 néző,  jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Haraszti (11-esből, 39.), Könyves (66.)

DVTK–DVSC 3-1 (2-0), Miskolc, DVTK Stadion, jv.: Berke. Gólszerzők: Holdampf (31.), Pernambuco (45+1.), Acolatse (90+2.), illetve Bárány (64.)

Újpest–MTK 0-2 (0-1), Szusza-stadion, 4561 néző, jv.: Rúsz. Gólszerzők: Bognár (25.), Németh K. (72.)

Fehérvár FC–Zalaegerszeg 3-3 (1-0), Sóstói Stadion, 2650 néző, jv.: Vad II. Gólszerző: Karamoko (34.), Kalmár (65.), Szabó L. (99.), illetve Croizet (46.), Evangelu (73.), Spoljaric (80.). Kiállítva: Fiola (Fehérvár, 60.)

Ferencváros–Kisvárda 1-0 (1-0), Groupama Aréna, 8127 néző, jv.: Bogár. Gólszerző: Lisztes (44.)

12. Zalaegerszeg 7 1 1 5 9-18 4

Borítókép: Lisztes Krisztián jól játszott és fontos gólt szerzett (Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós)