Jannik Sinner huszonkét éves korára már az olasz tenisz legnagyobbjai közé emelkedett, s már csak a Grand Slam-győzelem hiányzik neki ahhoz, hogy vitán felül a valaha volt legjobb itáliai játékosnak nevezhessük. Ehhez igazán közel még nem járt, hiszen döntőt sem vívhatott egyiken sem a négy nagy torna közül. Az elmúlt bő két hónapban viszont valamennyi komoly riválisát legyőzte, akik eddig megakadályozták abban, hogy Grand Slam-trófeát nyerjen. Az év utolsó versenyei Novak Djokovics, Carlos Alcaraz és Danyiil Medvegyev sem úszta meg Jannik Sinner elleni vereség nélkül.
Novak Djokovics Sinner egyik példaképe volt, Roger Federer és Andreas Seppi mellett. Az első kettő nem szorul magyarázatra egyetlen fiatal teniszező esetében sem, Seppi pedig ugyanúgy Dél-Tirolból, azaz Olaszország német ajkú régiójából származik, mint Sinner. Ez a terület főként a téli sportokban adott rengeteg klasszist Olaszországnak, s néhány évig úgy tűnt, hogy Jannik Sinner is az ő nyomdokukban jár majd, nyolcévesen korosztályos olasz bajnok lett óriás-műlesiklásban. A tenisz csak öt évvel később lépett a fontossági sorrendben az alpesi sí és a labdarúgás elé, az első helyre, Jannik Sinner végül mégis ebben a sportágban aratott sikereivel érte el azt, hogy kedvenc futballcsapata, az AC Milan e heti Bajnokok Ligája-meccse előtt az ő nevét skandálta az egész San Siro.
– Alpesi síben nagyjából kilencven másodpercig jössz lefelé a lejtőn, és egyetlen hiba is végzetes. Teniszben két órát is a pályán tölthetsz, rengeteg hibát elkövetve, és akkor is győztesként jöhetsz ki a mérkőzésből – világította meg később döntése hátterét Sinner, aki a teniszpályán sem vesztegette az idejét. 2019-ben, tizenhét évesen a legfiatalabb olasz játékos lett, aki challenger-versenyt nyert, majd Budapesten Valkusz Máté elleni győzelemmel mutatkozott be az ATP Touron.