Most már tudjuk, a francia válogatott miért szerepelt eddig a várakozások, egyben mélyen a tudása alatt az Európa-bajnokságon. A politika, a választások, a Franciaország jövője fölött érzett nyugatalanság vonta el a játékosok figyelmét és kötötte béklyóba a lábukat. Mostantól azonban csillogó játékot várhatunk a franciáktól, hiszen megkönnyebbülten fogadták, hogy az első fordulóban győztes Nemzeti Tömörülés a harmadik helyre szorult a francia választások második fordulójában.
„Az elmúlt hetek aggodalma után óriási a megkönnyebbülés. Gratulálok minden franciának, akik mozgósítottak azért, hogy ezt a gyönyörű országot, Franciaországot ne a szélsőjobb kormányozza” – írta az X-oldalán Jules Koundé, a francia válogatott és a Barcelona jobbhátvédje, aki Kylian Mbappéhoz hasonlóan közismert a politikai aktivitásáról.
Marcus Thuram az édesapjától, a világbajnok Lilian Thuramtól örökölte a politika iránti érzékenységét. Ő még Koundénál is fennköltebben és harcosabban fogalmazott az Instagram-sztorijában:
„Gratulálunk mindazoknak, akik reagáltak a gyönyörű hazánkra leselkedő veszélyre. Éljen a sokszínűség, éljen a Köztársaság, éljen Franciaország! A harc folytatódik.”
Ezúttal azonban olyanok is véleményt nyilvánítottak, akik különben távol tartják magukat a politikától.
„A nép győzelme” – írta ugyancsak az X-en nemes egyszerűséggel Aurélien Tchouaméni, a Real Madrid középpályása.
Ousmane Dembélé még ennyire sem cifrázta, csupán egy mosolygós képet közölt magáról az Instagram-sztorijában.
Kylian Mbappé, aki a Portugália elleni negyeddöntő előtti sajtótájékoztatón nyíltan agitált a Nemzeti Tömörülés ellen , egyelőre nem nyilvánított véleményt, és a közismerten keresztény Olivier Giroud sem kommentálta a francia válaszások eredményét.
Franciaország kedden 21 órától Spanyolországgal mérkőzik meg az Európa-bajnokság első elődöntőjében.
A Franciaország–Portugália Eb-negyeddöntő elemzése a Szpíker korneren: