Solti Antal legnevesebb tanítványa Mohamed Aida volt, aki világbajnoki ezüstérmével, vb-bronzaival, Eb-aranyával és olimpiai negyeddöntőivel a magyar tőrvívás utóbbi negyven évének legeredményesebbje lett. A Magyar Vívószövetség honlapja a megemlékezésében kiemeli, hogy negyven évig (!) működött köztük az edző-tanítvány párosítás, függetlenül attól, hogy Mohamed Aida melyik klubban vívott, illetve, hogy a mester melyik szakosztályban dolgozott. Solti Antal azt még megérte, hogy a tőrözőnő júniusban, 48 esztendősen a női tőrcsapat tagjaként Bázelban Európa-bajnoki bronzérmet nyerjen.
„A párizsi játékokat már nem várta meg, tán azért, mert azon a korábban hét olimpián részt vevő tanítványa nem indul… Hogy Aida éltette-e a Mestert, vagy fordítva, azt lehetetlen lenne megmondani. Ám, hogy egészen kivételes párost alkottak, az bizonyos” – áll az MVSZ honlapján.
Solti Antal a kertjében lett rosszul
„A mester a nyári kánikulában, Majoson, a kertjében lett rosszul. Azt mondják, a hőség lehetett a baj egyik okozója. Mi viszont arra gyanakszunk, hogy már legalább egy hónapja nem volt vívóteremben. Régebben ez sosem fordulhatott elő, szerintünk inkább a pengezaj hiánya okolható a tragédiáért… Mert Solti Antal élete a vívás nélkül egész egyszerűen elképzelhetetlen volt.”
Mohamed Aida a közösségi oldalán a következő megható szavakkal búcsúzik mesterétől:
„Szomorú szívvel Búcsúzom Szeretett Mesteremtől, Tóni bácsitól, akihez 39 évvel ezelőtt mentem le előszőr a vívóterembe, és végig kísérte az életemet. Az élete a vívóterem volt, nem volt olyan körülmény, hogy ne jött volna teljes erőbedobással iskolát adni. Osztoztunk a sikerek örömeiben, támogattuk és bátorítottuk egymást a kudarcokban, mindig erőt kaptam tőle, bátorítást, kitartást, tartást, néha szidást, soha fel nem adást, és mindig ott állt egy biztos pontként mellettem. Ezentúl is megmarad a szívemben. Köszönöm Mester hogy 7 olimpiára elkísért és embert faragott belőlem!”