A közgyűlés az elnöki beszámolójával kezdődött, ebben Madaras Norbert a megválasztása óta eltelt két esztendőt összegezte.
– Sejtettem, hogy ez nehéz feladat lesz, és bizonyos szempontból életem eddigi legnehezebb feladata lett, de látjátok, mosolygok, mert én szeretem a kihívásokat, és azt hiszem, sok jó dolog történt velünk, sok pozitívumot sikerült elérnünk 2022 novembere óta – idézte Madaras Norbertet a hazai szövetség honlapja.
Nagy tervek a jövőre nézve
Az elnök felidézte, hogy megválasztását követően sikerült rendezni a szövetség anyagi helyzetét, míg medencében elért eredmények kapcsán kitért arra, hogy az elmúlt időszakban a válogatottak kimagasló eredményeket értek el a világbajnokságokon – a férfiak 2023-ban arany-, a nők 2024-ben ezüstérmesek lettek –, ugyanakkor az olimpiai szereplés kapcsán „mindenkiben maradt hiányérzet.” Hozzátette, az utánpótlás-válogatottak példátlan sorozatot produkáltak, a világon egyedüliként 2023-ban és 2024-ben mind a hat korosztályos világ-, illetve Európa-bajnokságon a legjobb négy közé kerültek, tavaly pedig valóban egyedülálló módon négy aranyérmet szereztek a fiatalok, míg az idén a férfi U18-as csapat lett világbajnok, és ugyanúgy öt együttes hozott érmet, mint egy évvel korábban.
A jövőt illetően Madaras Norbert több komoly tervről számolt be: a Dagály területén már elkezdte működését az MVLSZ Egészségügyi és Módszertani Központja, elindult azoknak a kameráknak a telepítése, amelyeknek hála néhány éven belül valamennyi, az MVLSZ égisze alatt zajló mérkőzés követhető lesz a szövetség erre a célra fejlesztett videóplatformján, illetve javában zajlik azoknak a szakmai anyagoknak az előkészítése – könyv és oktatóvideók formájában –, amelyekkel minden eddiginél hatékonyabbá válhat a fiatal játékosok képzése és fejlesztése.
– Emellett a mesterségesintelligencia-alapú teljesítmény- és játékelemző rendszerek széles körű alkalmazásában is élen kívánunk járni – említett egy komoly perspektívát Madaras Norbert.
Szeretnék bevonzani a fiatalokat
Mindez átvezetett az MVLSZ hosszú távú, 2024–2032-re szóló sportágfejlesztési stratégiájának bemutatásához, amely négy pilléren nyugszik: a fenntarthatóságon, az utánpótlás fejlesztésén, az eredményesség javításán és a vízilabda népszerűségének növelésén. Az elnök kijelentette, még ezeknél is fontosabb, hogy tovább szélesítsék és mélyítsék a sportág bázisát.
– Kiemelt célunk, hogy még több fiatalt vonzzon magához a vízilabda, amihez elengedhetetlen a jelenlegi népszerűség megtartása, sőt növelése. Az előttünk álló két olimpiai ciklusban kívánjuk mindezt elérni, és meggyőződésem: az alapok továbbra is szilárdak, ahonnan nekiindulunk, és igen, újfent meg fogjuk találni a győzelmekhez vezető utat
– közölte Madaras.
Az elnök és az emberei
A küldöttek mind az elnöki beszámolót, mind a stratégiát egyhangúlag elfogadták, ezt követően következett az elnök és az elnökség megválasztása. Madaras Norbert egyhangúlag, immár egy teljes olimpiai ciklusra kapott megbízatást a tagszervetekről elnökként.
A szervezet társelnöke továbbra is Beck György lesz, alelnöknek a liga jelöltjét, Gergely Istvánt, valamint a World Aquatics vízilabda-bizottságának vezetőjét, Molnár Tamást választották meg. Az elnökség tagja lett a liga képviseletében Biros Péter és Tóth Sándor, a Szakmai Testület képviseletében Kovács István, a Területi Liga részéről Lukács Gergely, az Utánpótlás és Sportszakmai Bizottságból Székely Bulcsú, valamint a Nemzet Sportolójaként Faragó Tamás. Rajtuk kívül a küldöttek Dala Tamásnak, Zantleitner Krisztinának, Nyíri Zoltánnak, Lovas Péternek és Kis Gábornak szavaztak bizalmat.
Ami a további tisztségeket illeti, ismét az MVLSZ társadalmi elnöke lett Hegedüs Éva, az ellenőrző testületet elnökként Kállai Sándor vezeti, tagjai Auth Róbert és Nagy Viktória – olvasható a szövetség beszámolójában.