A Népstadion a magyar futball történetének ikonikus helyszíne, évtizedeken át volt a magyar válogatott otthona. A létesítmény 2002-ben vette fel a nemzetközi szinten legismertebb magyar futballista, Puskás Ferenc nevét, ám addigra már elhaladt a stadion felett az idő. A Puskás Ferenc Stadiont 2016-ban bontották le, s a helyén, építészeti motívumokkal egyértelműen az elődjét idézve épült fel a Puskás Aréna. A 2019-ben átadott létesítmény a hagyományok őrzése mellett azonban a modern kor igényeit is maximálisan kielégíti.
Az nem is lehetett kérdéses, hogy a Puskás Aréna átadása után újra a magyar válogatott otthona lesz, s amennyiben a körülmények engedik, rendszeresen meg is telik a nemzeti csapat meccseire.
A Puskás Aréna az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) tetszését is elnyerte. A még mindig fiatal aréna adott már otthont Európai Szuperkupa-döntőnek (2020), négy Európa-bajnoki mérkőzésnek (2021) és Európa-liga-finálénak (2023), 2026-ban pedig itt rendezik a legértékesebb klubsorozat, a Bajnokok Ligája döntőjét.
Puskás Aréna: több mint stadion
A Puskás Aréna jelentősége azonban túlmutat a sporton. A létesítmény 2020-ban a legszebb sportlétesítmény díjáért londoni, moszkvai és dubaji riválist győzött le. A sportcsillagok mellett a zenevilág sztárjait is vendégül látta már, olyan előadók léptek itt fel többek között, mint a Red Hot Chili Peppers, a Rammstein, a Depeche Mode és Ed Sheeran.
A modern kornak abszolút megfelel, hogy a Puskás Aréna egyben konferenciaközpont is. A létesítmény idén már harmadszor ad otthont a Sport Forum Hungary nemzetközi sportkonferenciának, de a rendezvények nem korlátozódnak a sportra. A héten Magyarország történetének legnagyobb diplomáciai eseményeit is a Puskás Arénában rendezik. Csütörtökön az Európai Politikai Közösség (EPK) találkozója, pénteken informális EU-csúcs zajlik a létesítményben.