– Tulajdonosi tanácsadó. Mit jelent ez a gyakorlatban?
– Tájékoztatom a Puskás Akadémia tulajdonosát, Mészáros Lőrincet a napi eseményekről, többször kikéri a véleményemet például a játékosmozgást illetően is, ám a végső döntést nem én hozom meg, hanem ő, de többször is előfordult, hogy a tanácsomnak megfelelően határozott.
– Hornyák Zsolt vezetőedző a nyári rajt előtt azt mondta, bajnokságot szeretne nyerni. Most egy pont előnnyel telelnek az élen úgy, hogy a Ferencváros egy meccsel kevesebbet játszott. Tényleg van esély a Fradi ellen hosszú távon?
– Nem egyszerű, de egyetértek Zsolttal, egy edző mindig törekedjen a maximumra. A csapat vele egyszer negyedik lett, háromszor a dobogón végzett, és természetes, hogy vannak merész céljai. Az ősszel hazai pályán néhány nyerhető meccset nem sikerült megnyerni, ha azokat is behúzzuk, most jelentősebb lenne az előnyünk. A két keret minősége között persze van különbség a Ferencváros javára, de a nagyobb összeszokottság mellettünk szól, ott lehetünk a Fradi nyakán, és talán meg is foghatjuk.

– Még mindig sok légiós szerepel a csapatukban. Örökzöld kérdés, hogy mi a fontosabb egy az akadémia szót a nevében viselő klubnál: az eredmény vagy a nevelés?
– Az akadémiák lényege az olyan futballisták kinevelése, akik felnőttként az élvonalban futballozhatnak, ugyanakkor a minél jobb eredmény elérése sem közömbös egy edző számára. Zsolt több fiatal, az akadémián felnőtt játékost hozott a keretbe, a kapus Pécsi Áron már stabil csapattag is, mások pedig fokozatosan kapnak lehetőséget. Nehéz megtalálni az egyensúlyt, és Zsoltnak szerintem sikerülni fog.
– Ő a leghosszabb ideje regnáló vezetőedzője a jelenlegi NB I-nek. Hogyan tud ennyi ideje megmaradni a kispadon?
– Az a legnagyobb erénye, hogy bár olykor keményen fogalmaz meg kritikákat, időnként ráadásul nyilvánosan, a játékosok elfogadják tőle, nincsenek sértődések, jó a kapcsolata az öltözővel. Emellett persze szakmailag is minőségi, korszerű munkát végez, és a korábban említett eredményei is mellette szólnak.