Elképzelem, amint a mérhetetlenül ellenszenves Niedermüller Péter kárörvendő vigyorral a képén olvasgatja, miként reagál a nemzeti-konzervatív sajtó az ő legutóbbi magyarellenes provokációjára. Nevezetesen arra, hogy szerinte a határon túli magyarok Trianonnak köszönhetik a szabadságukat, valamint a nyílt társadalomhoz és Európához való tartozás esélyét.
Az erzsébetvárosi polgármester – volt európai uniós képviselő − úgy említette Európát, mintha ott már a megvalósuláshoz közeli állapotban volna Soros György víziója, a nemzetállami rendszereket fekete lyukként elnyelő nyílt társadalom. Az időpontot ezúttal is jól választotta ki, hiszen mikor lehetne hatásosabban provokálni a határon túli és inneni magyarokat, mint a nemzeti összetartozás napján?
A magyar–angol futballmérkőzésre éppen június 4-én, a Niedermüller-féle provokáció napján került sor, amikor az angol játékosok – az agresszív Black Lives Matter (a fekete életek számítanak) mozgalom elvárásának megfelelően – a meccs előtt térdre ereszkedtek. A Puskás Aréna zömében gyerekkorú magyar közönsége (a felnőtt szurkolókat az UEFA kitiltotta) ekkor fütyülni kezdett, mert nálunk még a kiskorú szurkolók is tudják: a politikai megnyilvánulásoknak nincs helyük a sportpályákon.