November 15–16-án az indonéziai Bali szigetén tartották meg a világ gazdaságilag legerősebb országainak évi rendes találkozóját, és mint mindig, el is fogadtak egy határozatot a végén. A G20-akat azonban érdemes lenne átnevezni mostantól G21-ekre, ugyanis ezúttal nem pusztán a legnagyobb országok vettek részt a nagyhatalmak találkozóján, hanem ott volt és hosszú beszédet mondott Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum (WEF) elnöke is. Előadása hatalmas tapsot kapott a világ vezetőitől. A meghívottak között volt többek között Elon Musk és Bill Gates is. De a legfontosabb, nem „hagyományos” állami vezető egyértelműen a WEF főnöke volt.
Ezzel megszületett egy új kor. Az a kor, amelyben már egy globális vezető is szerves részét képezi az államok találkozójának, méghozzá nemcsak valamifajta protokolláris módon, hanem a valós erőviszonyok alapján.
Klaus Schwab és fóruma innentől kezdve – úgy látom – szerves részévé válik a nagyhatalmak világtalálkozóinak. Hogy miért? Mert a WEF hatalma még a nagyhatalmakénál is nagyobb. Ezt jó, ha szociológiailag és gazdaságilag is igazolható tényként kezeljük. A WEF lényegében véve a globalisták által már évtizedek óta tervezett világkormányzás egyik letéteményese, ha nem az már ma is.
De hogy megértsük ezt a gigászi változást és annak jelentőségét, muszáj tudnunk, hogy a Világgazdasági Fórumnak hogyan és miért van ekkora hatalma, ami már gyakorlatilag a nemzetállamok fölé emeli.
Az előzményekről röviden: a WEF-et 1971-ben alakította meg Klaus Schwab német közgazdász, aki egyébként Henry Kissinger tanítványa volt, s élvezte tanára sokoldalú támogatását. Annál is inkább, mert Kissinger is mindig világkormányzásban gondolkodott, és Schwab jó tanítványnak bizonyult. Kissinger támogatásával létrehozta a WEF-et, amit első körben még Európai Menedzsmentfórumnak nevezett, később, 1987-ben kapta meg mai nevét.
A központja a svájci genfi kantonban, egy bizonyos Cologny nevű helységben található, de az évi rendes gyűléseket a szintén svájci Davosban tartják.
A WEF éves összejövetelein multicégek, kormányok, szakszervezetek, nem kormányzati (NGO) szervezetek, a média kiemelkedő képviselői, illetve neves közéleti személyiségek jelennek meg – tehát gyakorlatilag mindenki, aki „számít” széles e világon. Mindösszesen mintegy 2500-an szoktak jelen lenni a davosi találkozókon, amelyeket Schwab celebrál. A számok magukért beszélnek: a WEF-nek 1595 gigavállalat, 364 kormányzati vezető, 246 civil szervezet és 234 média-képviselő a tagja.
A Világgazdasági Fórum kuratóriumában találhatjuk többek között Christine Lagarde-ot, aki korábban a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője volt, most az Európai Központi Bankot irányítja, de az IMF mostani vezetője sem maradhat ki, aki jelenleg a bolgár Krisztalina Georgieva. Továbbmenve, a kuratóriumban találhatjuk Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét, aki állítólag az európai emberek érdekeit képviseli tűzön-vízen – de főleg vakcinabizniszeken – át.