Kijev, Moszkva, Peking. Majd utána Washington. A békemisszió legfontosabb állomásai, és még csak egy hét telt el azóta, hogy Magyarország átvette az unió soros elnöki tisztségét. Igen, tudjuk, nincs felhatalmazás, nincs hatáskör, a soros elnöki tisztség önmagában nem tesz lehetővé tárgyalásokat az Európai Unió nevében. Tisztában van ezzel Orbán Viktor is, ahogy ő fogalmazott, nem is tárgyal, csak megismeri a felkeresett ország vezetőjének álláspontját és ismerteti a sajátját. Mert háborúban a béke ügyének képviselete nem felhatalmazás és hatáskör, hanem szándék és akarat kérdése. Mivel azokban, akik rendelkeznek hatáskörrel, egyik sincs meg a háború kitörése óta, súlytalan a kritikájuk a számukra váratlan békemisszióval kapcsolatban.
A legdurvább reakció David Pressmantól, az ideiglenesen hazánkban állomásozó, nagykövetnek látszó politikai aktivistától érkezett. Azt nyilatkozta a misszióról, hogy az nem a békéről, hanem a haszonról szól, és ez óriási kárt okoz a magyaroknak és Magyarország szövetségeseihez fűződő kapcsolatainak. Nemes egyszerűséggel megfenyegette hazánkat, hogy szövetségesi kapcsolataink látják kárát, ha a béke erőltetésével veszélyeztetjük azt a hasznot, amit az általa kiszolgált háborús uszítók húznak az öldöklésből.
Nem lehet másként értelmezni, milyen haszonra gondolhatott a fékezhetetlen agyvelejű vacsorakirály, hiszen Európának, benne Magyarországnak kifejezetten árt a háború, az eszement szankciós politika, a versenyképesség romlása, az inflációs nyomás.
Az okozott kárt csökkentené a mielőbbi béke, haszonról csak a háború kiprovokálói és folyamatos támogatói, tehát elsősorban az amerikai magánpénz-birodalom esetében van értelme beszélni. Nem árt tisztázni annak a békefelfogásnak a hamisságát is, amit Pressmanék erőltetnek. Ő ugyanis azt állítja, hogy amíg Orbán nem követeli, hogy Putyin Ukrajna szuverenitását és területi integritását tiszteletben tartó feltételekkel fejezze be brutális háborúját, addig nem fog békét teremteni. Ez a követelőzés nem a békéhez vezető útról, hanem Oroszország legyőzéséről szól, vagyis a háború elhúzódásáról, ami teljesen ellentétes a békepárti szándékkal.
A magyar miniszterelnök viszont nem követel egyik érintett féltől sem semmit. Úgy fogalmazott, lassan Magyarország az egyetlen olyan ország Európában, amelyik mindenkivel tud beszélni. Ezt kihasználva hallgat meg minden érintettet, és próbál közvetíteni annak érdekében, hogy legalább a feltételei minél előbb megteremtődjenek a tárgyalások megkezdésének. Erről szólt az ukránok részéről eléggé félvállról kezelt javaslat a határidőhöz kötött fegyvernyugvásról. Sajnos nem a fiatal életek megmentésének, a további pusztítás megakadályozásának lehetőségét látták meg benne, hanem az ellenség előtt megnyíló utat sorai rendezésére egy újult erővel indított támadáshoz.
Ez azért is álságos, mert ugyanez a felkészülési idő adott lenne a megtámadott fél számára is, de teljesen világos, hogy a háborús uszítók Putyin győzelmével tették egyenlővé az öldöklés befejezését, és csak az ukránok végső győzelmét tartják békének. Így viszont csak olyan abszurd békekonferenciákra van esély, mint a legutóbbi, ahová Oroszországot meg sem hívták. Bár valamelyest reménykeltő, hogy Orbán Viktor látogatása után Zelenszkij annyit módosított álláspontján, hogy bizonyos feltételekkel hajlana egy olyan konferencia megszervezésére, ahol ott lehetnének az oroszok is. Arról, hogyan illeszkedik a békemisszió forgatókönyvébe a kínai látogatás, Szijjártó Péter fogalmazott a legegyértelműbben Pekingbe érkezve: Kína azon államok élmezőnyébe tartozik, amelyek a leghatározottabban, a leghangosabban és a legelkötelezettebben lépnek fel a béke ügye mellett.
A magyaroknak fontos, hogy Kína szorgalmazza a békét a világban. Nyilván ez sem fog tetszeni a háborúpárti brüsszeli elitnek, mert ők azoknak az érdekeit szolgálják, akik Kínával szemben is az ellenségeskedést tekintik a jövő útjának. Teljesen nyilvánvalóan körvonalazódott mára, hogy az amerikai birodalom komoly kihívóra lelt Kínában.
Több szakértő egybehangzó véleménye szerint az Ukrajna területén Oroszország ellen vívott proxyháború célja az, hogy egyszerre gyöngítse meg és ezáltal iktassa ki a gazdasági versenyből Európát és az oroszokat. Putyin legyőzésével pedig ellenőrzést szeretnének a hatalmas orosz nyersanyag- és energiahordozó-készletek felett oly módon, hogy vagy egy Jelcin típusú gyenge elnököt ültetnek a Kremlbe, vagy darabokra szabdalják a nagy birodalmat, és a kis részek fölött már könnyedén basáskodhatnak bábkormányaik segítségével.
Ha ez sikerülne, akkor egyedül Kínával kellene megküzdeniük a világuralmi státus megőrzése, megszerzése céljából.
Kelet és Nyugat összecsapásának előszobája az, ami a szomszédunkban zajlik, és mi ebben a küzdelemben eleve veszteségre vagyunk ítélve. Ezért lenne nagyon fontos, ha Európa elárulóival szemben azok kerülnének többségbe a fontos döntéseket hozó szervezetekben, akik értik a magyar soros elnökség szlogenjét, és maguk is érdekeltek abban, hogy Európa ismét naggyá váljon. Mindent meg kell tennünk, hogy visszaszerezzük versenyképességünket, és ne kiiktatott versenytársai, hanem közös sikerekben érdekelt partnerei legyünk mind a Nyugatnak, mind a Keletnek. Ez az egyetlen esélye Európának, ehhez viszont alapfeltétel a béke minél előbbi megteremtése. Ezért támadják oly bőszen a háborúpártiak Orbán Viktort.
További Vélemény híreink
A legutóbbi választások után kaptam egy gúnyos üzenetet, amelynek írója azt firtatta, most, hogy győztek a kormánypártok, kitört-e a béke Ukrajnában. Sokáig tűnődtem, végtelen ostobaság, velejéig romlott gonoszság vagy a kettő együtt okozza a megértés teljes hiányát az Orbán-fóbiásokban. Aztán rájöttem, ezek bennünket néznek annyira hülyének, hogy feltételezik, mi úgy értelmezzük a békepártiságot, hogy a választási győzelmünk esetén varázsütésre kitör a béke is. Frappáns, meggyőző választ adott idétlenségeikre az elmúlt hét.
Orbán Viktor kijelentette, a béke nem jön el magától, azért dolgozni kell. Sokat és fáradhatatlanul. De nemcsak beszélt erről, hanem el is indult, elsőként Kijevbe, aztán Moszkvába.
Akik most fennhangon kritizálják, hónapok, évek óta nem csinálnak semmit. Még azt sem mondhatjuk, hogy beszélnek csak a békéről, mert ők ukrán győzelemről hadoválnak, és öntik a pénzt a háborúba, küldik az egyre pusztítóbb fegyvereket, és nem érik föl ésszel, hogy ezzel csak olajat öntenek a tűzre. Vagy nagyon is értik, de már régen nem érdekli őket, mi lenne a rájuk bízott ország, az unió, a kontinens érdeke, csak a testüket-lelkület felvásárló pénzbirodalom utasításait hajtják végre. Egyszerűen felfoghatatlan, miért teszik ezt, hogyan merik ezt csinálni.
Közvélemény-kutatások bizonyították, hogy Európa polgárainak legalább kétharmada békepárti, és a többségnek mindenütt elege van már abból, hogy Ukrajna támogatása sokkal fontosabb saját hazájának sorsánál. Egyre nagyobb minden országban a felháborodás, amiért minden pénz, minden erőforrás egy másik állam területi integritásának védelmére megy el, miközben Európa feladta saját külső határait.
Ez a felháborodás egyáltalán nem érzéketlenségből, nem a megtámadott fél iránti szolidaritás hiányából fakad. Ukrajnát úgy is lehet, sőt kell támogatni, hogy segítünk azonnal befejezni az öldöklést, tárgyalóasztalhoz ültetjük a feleket, hogy kezdjék el kidolgozni egy tartós béke feltételeit, és az újjáépítéshez kínáljuk fel erőforrásaink egy részét, nem a pusztításhoz.
Ez a mentalitás sokkal jobban együtt érez szegény sokat szenvedett ukránokkal, mert azok szenvedéseit is látja, akik menekülnek a kényszersorozások elől, akik idegen országokban várják, hogy hazatérhessenek, és nem tekintik honvédő háborúnak a más pénzén, más fegyvereivel, mások érdekeiért, de ukrán fiatalok vérét ontó hadakozást. Ezt próbálja megértetni Orbán Viktor a világgal, erről szól a békemisszió. Ha ez haszon, Pressman úr, ám legyen!
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Menekülő fehérek Dél-Afrikából
LANGY ESŐK JÖNNEK – Az apartheid rendszer működtetése olyan kollektív emlék, amelyet nem tud az ország lerázni magáról.

Ügyvédi búcsúm Gyurcsánytól
A visszavonulásnak tizenkilenc évvel korábban kellett volna megtörténnie.

Zelenszkij fenyegetőzik, mert patrónusai felbujtották
Az ukrán elnök a túlélés érdekében mindenre képes.

Robert C. Castel: Az ukrán EU-tagság kockázatai
A geopolitikai jóemberkedésből nagyon könnyen biztonsági válság lehet.
Véleményváró
Tovább az összes cikkhez
Menekülő fehérek Dél-Afrikából

Mindig ellenzékben

A Tisza összejátszott az ukránokkal

Magyarok sárga-kék szemüvegben
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhez
Dobrev Klára megújulása színjáték
ŐRZŐK LÁZADÁSA – A lotyaszájú őszödi böszme úgy tűnt el, mintha itt se lett volna.

A kémüggyel lehelnének életet a besült atombombába
Az Európai Bizottság még reménykedik, hogy megfordítható hazánkban a hangulat, de már szárad a tinta a B és C terv lapjain is, amikkel keresztül kívánják erőltetni a gyorsított csatlakozást.

Dark Weber hazudik
Ukrajna nem hozzáadott érték, hanem csőd.

A békepártiak Európa igazi hívei
ŐRZŐK LÁZADÁSA – Nem szabad felvenni az unióba egy háborúban álló, csődben lévő államot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Miniszterelnöki üzenet a Harcosok Klubja előtt

Titokzatos levél zúzhatja porrá Magyar Péter politikai karrierjét

Eddig tartott a béke? Dudás Mikit ismét elhagyja a gyermekei édesanyja

M9: Lázár János nagy döntést hozott Magyarország leghosszabb autópályájáról – újra leporolta a terveket, így áll a nyomvonal

Nagy újrakezdés: 3 csillagjegynek teljesen megváltozik most az élete

E-mailben és telefonon is be lehet jelenteni, ha valaki nem kapta meg a Voks 2025 szavazólapját + videó

Kiderült Polgár Tünde féltve őrzött titka, jönnek ki a fényre az Orbán-gyűlölők

Glasner: Mondtam Pepnek, ha legközelebb találkozunk, ne ezt a taktikát válassza

Megváltozott az imolai rajtsorrend, óriási a felháborodás az FIA döntése után

„Idegesítette, hogy nem érte jön reggel az autó, hanem az asszonyért”

Szoboszlai reakcióján csámcsog Liverpool, de Kerkez nem örülhet neki

Lisztes Krisztián a következő idényt nem a német negyedosztályban tölti
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Menekülő fehérek Dél-Afrikából
LANGY ESŐK JÖNNEK – Az apartheid rendszer működtetése olyan kollektív emlék, amelyet nem tud az ország lerázni magáról.

Ügyvédi búcsúm Gyurcsánytól
A visszavonulásnak tizenkilenc évvel korábban kellett volna megtörténnie.

Zelenszkij fenyegetőzik, mert patrónusai felbujtották
Az ukrán elnök a túlélés érdekében mindenre képes.

Robert C. Castel: Az ukrán EU-tagság kockázatai
A geopolitikai jóemberkedésből nagyon könnyen biztonsági válság lehet.