Van egy miniszterelnök Közép-Európban, aki ellenzéke szerint annyira elszigetelődött, hogy önmagára valamit is adó politikus szóba nem áll vele sehol a világon. Ehhez képest Orbán Viktor tusnádi beszédét szemlézi szinte minden ország közéleti sajtója szerte a világon. A magyar kormányfő az ellenzéke szerint már megint nem az embereket érintő és érdeklő kérdésekről beszélt, ehhez képest még napokig azzal foglalkozik minden megmondóember pártállástól függetlenül, mi hangzott el, mit hogyan kell érteni. Egyértelmű tehát, hogy ismét meghatározó jelentőségű, korszakos beszéd hangzott el az Olt partján.
A cikluszárónak szánt szöveg olyan helyzetértékelésre törekedett, amely egy mondat erejéig sem próbálta kisebbíteni a ránk leselkedő veszélyek súlyát, ugyanakkor nem riogatni akart, hanem fel kívánta rázni a kormány mögött álló politikai közösség tagjait.
Aki a kákán is csomót kereső kötekedés helyett a megértés szándékával hallgatta, annak egyértelmű volt a beszéd üzenete. Kutya kemény küzdelem vár ránk egyre dühödtebb ellenszélben, de jó esélyünk van a győzelemre a jövő évi választáson. És akkor Tusnád helyet adhat jövőre az újabb kormányzati ciklus nyitóbeszédének.
A küzdelemnek lesznek olyan színterei, amelyek eddig sokunknak ismeretlenek, idegenek voltak. De mára bebizonyosodott, hogy a digitális világ sokak életében ugyanolyan jelentőségű, mint a valóságos, sőt vannak olyan honfitársaink, akiknek nem is létezik más, csak azt fogadják el valóságnak, amit a közösségi média közvetít feléjük.
És ott a balliberálisok vannak többségben. Ezért van szükség az Orbán Viktor által digitális honfoglalásnak nevezett folyamatra, amelynek során létrejönnek a digitális polgári körök, amelyek megjelenítik a valós társadalmi viszonyokat a virtuális térben is. Nem véletlen, hogy ezt a bejelentést igyekeztek a leginkább lejáratni a tudományos mindenszarizmus leghangosabb közérzetrombolói, megkésettnek, idejétmúltnak titulálva a kezdeményezést, azzal vádolva a kormányfőt, hogy egyáltalán nem érti a digitális világ működését, amikor ilyen formai megoldásokkal bíbelődik, ahelyett, hogy tartalmi változtatásokat javasolna a kormánypártok politikájában. Mindenkinek tudnia kell, vágyvezérelt a nyavalygás. Óriási szükség, mondhatni társadalmi igény van a meghirdetett digitális honfoglalásra, amit fényesen bizonyít, hogy huszonnégy óra alatt több mint harmincezren csatlakoztak a kezdeményezéshez, és több százan nyújtottak be kérelmet új digitális polgári körök alapítására. Ezzel véget érhet az online rombolás és gyűlölet kultúrája, írta a miniszterelnök Facebook-oldalán.