És itt kanyarodok vissza a Korányi Dávidnéval (született: Mihalik Enikő) készült émelyítő RTL-riporthoz, abban ugyanis a hölgy óvatlanul elpletykálta: 2021 szeptembere óta el sem hagyták az Egyesült Államokat. Ezek szerint hites ura sem.
Ebből – ha jól értelmezzük – az következik, hogy Korányi Dávid a kirúgása előtti tizennégy hónapban egyszer sem látta személyesen KariGerit.
Ami azért rém aranyos. Persze a fizetését nyilván fölnyalta. És miért ne nyalta volna? Azért bizonyos értelemben megdolgozott ő ott a New York-i felhőkarcoló jacuzzijában. Meglehet, nem holmi „városdiplomáciai tanácsokkal” (amikből Gergely nyilván egy kukkot sem értett volna), viszont legalább összeügyintézett a baloldal kampányára pár milliárdot.
Kérdéses persze, hogy a baloldal azért bukott-e a megszokottnál is nagyobbat, mert Dávid nem utalta elég serényen a dollárokat, vagy esetleg azért, mert a választók megneszelték, hogy Gyurcsány rezesbandáját a Fehér Házból igazgatják.
Ha engem kérdeznek, szerintem nem Korányi Dávidon múlt az április 3-i zakó. Ő minden tehetségét latba vetve, viharsebesen nyomogatta az utalásgombot, továbbította a kétbalkezes baloldalhoz a „sok ezer mikroadományt” (mind a tizenegyet).
A minősítés alól föloldott titkosszolgálati jelentésből kiderült: hivatalosan még be sem jegyezték Korányi szervezetét, az Action for Democracyt, már tolta is az első százmilliókat a magyarországi baloldal alá. Az átutalt dollárokból nyíltak aztán a Márki-Zay- és Dobrev-plakáterdők országszerte.
Azok a sugárzó arcok, Istenem! Lehet, azok a plakátok nem kellettek volna, attól dühödtek be annyira a magyarok…
Ám akárhogyan is, ez nem Korányi Dávid sara. Ő komisszárhoz méltóan, szorgalmasan melózott. Olyan jelentős szervezetekben ül (akár távmunkában), mint a pozsonyi Globsec (itt stratégiai főtanácsadó), aztán a washingtoni Atlantic Council, a páneurópai agytröszt, a European Council of Foreign Relations vagy a Johns Hopkins Egyetem (itt óraadó tanár volt). Ki nem találnák, de ezek mindegyike, így vagy úgy Soros Gyuri bácsi hálózatához köthető. A hálózathoz, amely állítólag nem létezik, amely nem akar semmit. Vagy ha mégiscsak akar valamit – törvényesen megválasztott kormányokat megpuccsolni, választásokat befolyásolni, világszerte zűrzavart, háborúkat gerjeszteni és a többi –, az mind szép és jó.
Csak az a baj (igaz, nem a miénk), hogy az itteni balos pártemberanyag annyira gyenge, már-már hitvány, hogy dollárcsilliárdokkal sem lehet őket hatalomra juttatni. Ahogyan a miniszterelnök fogalmazott: a magyar baloldal volt Soros György legrosszabb befektetése.