idezojelek

Soros rossz befektetése

Még be sem jegyezték Korányi szervezetét, az Action for Democracyt, amikor az első százmilliók megérkeztek a baloldal kampányára.

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás
Cikk kép: undefined

Csöpögős píárriportot sugárzott az RTL Klub egy New Yorkba szakadt honfitársunkkal, bizonyos Mihalik Enikővel. A hölgyről azt lehet tudni, hogy modell, s ha mindez nem lenne elég, még Korányi Dávid felesége is. Azé a Korányié, akinek Action for Democracy nevű amerikai szervezetén keresztül tömték több milliárd forintnyi dollárral a magyarországi baloldalt Soros Gyuri bácsiék a tavalyi választási kampányban. S ugyanez a Korányi volt a „városdiplomáciai tanácsadója” Karácsony Gergely főmormotának havi közel egymillió forintért, mígnem annyira kínos lett a jelenléte, hogy Gergely nemrég kirúgta őt. Pontosítok: csak a névleges beosztása vált kínossá, nem a jelenléte, tudniillik nem járt be a munkahelyére, a kutya nem látta őt a főpolgármesteri hivatalban, de még Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes sem emlékezett rá, mikor botlott legutóbb Dávidba, ha egyáltalán. Havi majdnem egymil­liót érő tanácsai közül is nehéz lenne szemezgetni, legalábbis Karácsony egy ilyet sem tudott vagy akart elősorolni, mikor riporterünk faggatta.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

És itt kanyarodok vissza a Korányi Dávidnéval (született: Mihalik Enikő) készült émelyítő RTL-riporthoz, abban ugyanis a hölgy óvatlanul elpletykálta: 2021 szeptembere óta el sem hagyták az Egyesült Államokat. Ezek szerint hites ura sem. 

Ebből – ha jól értelmezzük – az következik, hogy Korányi Dávid a kirúgása előtti tizennégy hónapban egyszer sem látta személyesen KariGerit.

 Ami azért rém aranyos. Persze a fizetését nyilván fölnyalta. És miért ne nyalta volna? Azért bizonyos értelemben megdolgozott ő ott a New York-i felhőkarcoló jacuzzijában. Meglehet, nem holmi „városdiplomáciai tanácsokkal” (amikből Gergely nyilván egy kukkot sem értett volna), viszont legalább összeügyintézett a baloldal kampányára pár milliárdot.
Kérdéses persze, hogy a baloldal azért bukott-e a megszokottnál is nagyobbat, mert Dávid nem utalta elég serényen a dollárokat, vagy esetleg azért, mert a választók megneszelték, hogy Gyurcsány rezesbandáját a Fehér Házból igazgatják.

Ha engem kérdeznek, szerintem nem Korányi Dávidon múlt az április 3-i zakó. Ő minden tehetségét latba vetve, viharsebesen nyomogatta az utalásgombot, továbbította a kétbalkezes baloldalhoz a „sok ezer mikroadományt” (mind a tizenegyet). 

A minősítés alól föloldott titkosszolgálati jelentésből kiderült: hivatalosan még be sem jegyezték Korányi szervezetét, az Action for Democracyt, már tolta is az első százmilliókat a magyarországi baloldal alá. Az átutalt dollárokból nyíltak aztán a Márki-Zay- és Dobrev-plakáterdők országszerte. 

Azok a sugárzó arcok, Istenem! Lehet, azok a plakátok nem kellettek volna, attól dühödtek be annyira a magyarok…

Ám akárhogyan is, ez nem Korányi Dávid sara. Ő komisszárhoz méltóan, szorgalmasan melózott. Olyan jelentős szervezetekben ül (akár távmunkában), mint a pozsonyi Globsec (itt stratégiai főtanácsadó), aztán a washingtoni Atlantic Council, a páneurópai agytröszt, a Euro­pean Council of Foreign Relations vagy a Johns Hopkins Egyetem (itt óraadó tanár volt). Ki nem találnák, de ezek mindegyike, így vagy úgy Soros Gyuri bácsi hálózatához köthető. A hálózathoz, amely állítólag nem létezik, amely nem akar semmit. Vagy ha mégiscsak akar valamit – törvényesen megválasztott kormányokat megpuccsolni, választásokat befolyásolni, világszerte zűrzavart, háborúkat gerjeszteni és a többi –, az mind szép és jó.

Csak az a baj (igaz, nem a miénk), hogy az itteni balos pártemberanyag annyira gyenge, már-már hitvány, hogy dollárcsilliárdokkal sem lehet őket hatalomra juttatni. Ahogyan a miniszterelnök fogalmazott: a magyar baloldal volt Soros György legrosszabb befektetése.

Borítókép: Korányi Dávid (Fotó: Wikipédia)
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Justin Trudeau, a bukott diktátor

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

Szabó Dezső közéleti iránymutatása

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

Rendszerszintű korrupció nincs is

Novák Miklós avatarja
Novák Miklós

Keleti Ágnes és Tarantino elmaradt találkozása

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.