Európának csak úgy van esélye a túlélésre, ha erős tud lenni. Ehhez szükség van arra, hogy a tagállamok összehangolják a céljaikat, szorosra fonják az együttműködés szálait, s ne zavarják egymás köreit. Az Európai Unióban ez utóbbi nem nagyon működik, a történelem ilyen, mindenki igyekszik a másik fölé kerülni, s közben szorgalmasan mantrázza az européer szlogeneket a kölcsönös megértésről és a fenntartható fejlődésről. De mégis a családban marad a viszály, bármilyen probléma van is. Csakhogy Brüsszel ma már olyan magasan lóg a levegőben Európa fölött, hogy kérdéses, mi a célja.
Fiona Scott Morton úgy lesz a versenyjogi biztos főtanácsadója, hogy ezt az Európai Bizottságon kívül senki se támogatja. Az elismert és tapasztalt közgazdász nem csupán amerikai, de az ottani technológiai óriáscégek ismert lobbistája is volt, márpedig ezeket a kötelékeket viszonylag nehéz elvágni egy új munkahely miatt. Főleg úgy, hogy egy idegen állam őrült befolyásos segítője kulcspozícióba kerül egy ilyen szempontból zűrös, de nagyon gazdag régióban. A Facebook anyja, a Meta adatokat gyűjtött Európában, s azokat az Egyesült Államokban kezelte, így az öreg kontinens jogsértés miatt bírságot szabott ki a cégre.
Fiona Scott Morton pont az ilyen ügyekkel foglalkozott korábban, s most hirtelen egy senki által nem ellenőrzött felvételi eljárás után megkapja azt a feladatot, amely lényegében kinyitja az EU digitális kapuját Amerika előtt. Ne legyünk naivak, hogy azt higgyük, az Egyesült Államok nem kívánja rajta tartani ellenőrző szemét az EU-n. Stratégiai szövetségesek és katonai partnerek vagyunk, elég csak Ukrajnára gondolni, ahol Amerika nyomása nélkül egyáltalán nem tolonganának az uniós államok fegyvert szállítani. Washington érdekei nem feltétlenül vágnak egybe az uniós érdekekkel, de befolyása óriási, csápjai messzire elérnek, és mindenhol ott vannak azok az ügynökök, akik mellettük érvelnek akár saját hazájuk ellenében.