idezojelek

Szembejön a valóság

Tucker Carlson, Amerika talán legismertebb médiaszemélyisége ismét interjút készített Orbán Viktorral.

Szőcs László avatarja
Szőcs László
Cikk kép: undefined

Ülünk épp a kollégával a Magyar Nemzet egyik podcastjének felvételén, német politikáról beszélgetünk. Minden aktuális előzmény nélkül megemlítem: a berlini kormány még a kiutasításoknak sem tud érvényt szerezni, időnként tessék-lássék feltesznek néhány afgánt egy különgépre, hogy hazarepítsék őket. Fél nappal később egy elutasított afgán iszlamista menedékkérő – aki mégis az országban maradhatott – a müncheni tömegbe hajt, több mint harminc embert, köztük gyerekeket is elgázolva. Szembejött a valóság – mégpedig egy Mini Cooper képében, amelynek az afgán fiatalember nyomta a gázpedálját. A magdeburgi karácsonyi vásár szaúdi gázolója és a számos késeléses merénylő után csak a legközelebbi múltban is a sokadik cáfolata ő mindazoknak, akik elkendőzik a tömeges (muszlim) bevándorlás hátulütőit. – Az ember gyakran nem örül, amikor igaza lesz – mondta erre a tegnapi rádióinterjúban Orbán Viktor kormányfő, aki 2015 óta hirdeti a német vezetőknek: ne veszítsék el józan eszüket, miközben Soros György szerint viszont évi egymillió migránst kell Európának befogadnia.

A valóság más formában is szembejön: Donald Trump képében. Az új amerikai elnök radikális változásokra szánta el magát. A reakció erre: a The New York Times mindennap nyüszít, mint a kikötött kutya, a manhattani ügyész felmond – eddig bírta a rázást –, a brüsszeli amerikai iskolában a tanárok sietve pakolják el a szivárványos bigyókat, mert az új védelmi miniszter felesége látogat oda. A Trumppal ellenérdekelt jogászok körme pedig elkopik, úgy gépelik szakmányban a kereseteket.
Mi azért nem nagyon érzünk velük együtt. A jelen ugyanis azoké, akik kitartottak az álláspontjuk mellett. Ukrajna szomszédaiként és a maholnap három éve húzódó háború kárvallottaiként nekünk a mielőbbi béketeremtés a legfontosabb. – Eddig a béke pozícióját morálisan alávalónak minősítették Nyugaton, azonban most kiderült, hogy a béke jó – mondta az interjúban Orbán. Januárig ketten álltak a béke pártján, hazánk mellett a Vatikán. Ám az Egyesült Államokkal, ezzel az igen jelentős szereplővel kibővülve változott a helyzet.

Biztosan ismerik az újságíróviccet: mi a különbség a nyúl és a patkány között? Lényegében semmi, csak az előbbinek jobb a sajtója. Olyan időket élünk, a tömegdemokrácia korát, hogy az igazadat széles körben is el kell fogadtatnod, máskülönben véged van. 

Egyetlen példa arra, honnan indult médiavisszhangban az Orbán-kormány 2010-ben. Az amerikai demokrata párti kormányérdekekkel összefonódó The Washington Post hónapokkal azelőtt aláíratlan szerkesztőségi írásban – a mi, németes fogalmunk szerint vezércikkben – támadta azt a magyar médiatörvényt, amelyet valójában öt hónappal később fogadott csak el az Országgyűlés. Nyilvánvalóan fenyegető, megfélemlítő cikkről volt szó, amelyet az évek során egész lejáratókampány követett a teljes amerikai (és nyugati) fősodorbeli médiában. Röpködtek az olyan kifejezések, mint az „etnonacionalizmus” vagy az antiszemitizmus. A magyar érvek a diplomatáink révén eljutottak ugyan hozzájuk, de lerázták, mint kutya a vizet.
Hol tartunk ma? Tucker Carlson, Amerika talán legismertebb médiaszemélyisége ismét interjút készített Orbán Viktorral. 

A miniszterelnök elmondta számunkra jól ismert álláspontját, amelyből nem kell centinként feladnia semmit csak azért, hogy ne tűnjön fel – ahogy a centinként balra araszoló Angela Merkelnek. Ráadásul pedig a The ­Washington Post milliós tömegelérésével szemben Carlson ennek nagyságrendileg a százszorosát hozza. Kósáné Kovács Magdát átfogalmazva: ne csak igazad legyen, de ezt juttasd is el a meghatározó tömegekhez.

Borítókép:  Tucker Carlson, Amerika talán legismertebb médiaszemélyisége ismét interjút készített Orbán Viktorral (Forrás: Facebook)

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Magyar Pétert is „kivégezte” Gulyás Márton?

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Gyakorlati életvédelem

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

Georgescu és a román mélyállam

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

Beérett a vetés, jöhet az aratás?

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.