A köznevelés helyzete lesz a téma

A parlament a köznevelés helyzetéről tart politikai vitát 4 óra 20 perces időkeretben.

WA
2012. 11. 13. 5:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A köznevelés helyzetéről tart politikai vitát kedden az Országgyűlés Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője kezdeményezésére. A Ház ülése reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követi a szocialisták által kezdeményezett politikai vita, amelyet a Jobbik és az LMP támogatásával tűztek napirendre.

Ez történt ma a T. Házban

Politikai vitanap megtartását kezdeményezte a fideszes Zsigó Róbert a közműszolgáltatások helyzetéről.

Ez történt hétfőn a parlamentben

Az Országgyűlés döntött a választási eljárási törvényjavaslathoz benyújtott módosító indítványokról: a kereskedelmi médiumokban és az internetes hírportálokon sem hirdethetnek majd a pártok 2014-ben az új választási szabályok szerint. A napirend előtti felszólalások a választási törvényen kívül az alkotmányosságról, a kivetett adókról, az intézményátadásról, valamint a sportfinanszírozásról szóltak.

Mesterházy Attila indítványában a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) álláspontjára emlékeztetett, amely szerint a köznevelés rendszerének átalakítása nincs megfelelően előkészítve, valamint arra, hogy az érdekképviselet az ország érdekeivel ellentétesnek tartja az iskolák szakmai önállóságának radikális csorbítását, a gazdálkodási jogosítványok elvonását, a szakképzés átalakítását, a tankötelezettség idejének csökkentését, az intézményrendszer állami fenntartásba vételét, és a helyi önkormányzatok kiszorítását a fenntartói feladatokból.

A politikai vitát összesen 4 óra 20 perces időkerettel írták ki, amelyben elsőként a kabinet ismertetheti álláspontját fél órában, majd a kormányoldal és az ellenzék fejtheti ki véleményét egyaránt 130-130 percben.

Biztosítják a köznevelési intézmények átadás-átvételének forrásait

Az oktatási államtitkárság még november 5-én közölte, a kormány biztosítja a köznevelési intézmények átadásának és átvételének lebonyolításához szükséges forrásokat, tárgyi, személyi feltételeket.

A kormány kedden tárgyalóasztalhoz ül a pedagógusok sztrájkbizottságával az Emberi Erőforrások Minisztériumában, a kabinet a tárgyalásokra Balog Zoltánt jelölte ki. Balog egy hétfő reggeli rádióinterjúban arról beszélt, a kormány azért küzd, hogy a pedagógus-életpályamodell – amelynek része a fizetésemelés is – akár szeptembertől is beindulhasson, s ahhoz az átadás-átvétel szükséges.

Nem fogják érezni a pedagógusok és a diákok

Hoffmann Rózsa november 7-én az Országgyűlésben azt mondta: az átadás-átvétel technikai szabályait rendezi a köznevelési feladatot ellátó egyes önkormányzati fenntartású intézmények állami fenntartásba vételéről szóló törvényjavaslat. Az oktatási államtitkár hangsúlyozta: a gyerekek, a pedagógusok a folyamatból semmit nem fognak érezni. Hoffmann szerint egyébként nagy valószínűséggel lesz pénz jövőre a pedagógusbér-emelésre.

Egyéb témák a parlamentben

Az ülésnap további részében megkezdődik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), valamint a médiatanács 2011-es tevékenységét tartalmazó beszámolóinak vitája, továbbá a képviselők tárgyalnak a Felvidékről kitelepítettek, illetve a magyarországi németek elhurcolásának emléknapjáról szóló határozati javaslatokról is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.