A Heti Válasz szerdán arról számolt be, hogy a beadvány szerint az Együtt 2014 adatgyűjtése számos törvényi rendelkezést sért, a politikai nézetekre vonatkozó adatok illetéktelen kezekbe vagy külföldre kerülhetnek. Az állampolgári beadvány szerint a Haza és Haladás Alapítvány a felhasználók gépére egyedi azonosító szoftvert telepít, amely tisztázatlan és ellenőrizetlen módon gyűjthet személyes adatokat a felhasználók Facebook-oldaláról.
A Fidesz kommunikációs igazgatója csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján elképesztőnek nevezte ezt a módszert, és több kérdést is intézett Bajnai Gordonhoz. A kormánypárt egyebek mellett arra kíváncsi, hogy miért továbbítják Európán kívüli, meg nem nevezett szervezeteknek magyar emberek adatait, pontosan melyek ezek a szervezetek, milyen célra használják fel az adatokat, és miféle szoftverek azok, amelyeket a felhasználók gépére telepítenek – sorolta a kérdéseket Kocsis, aki szerint súlyos adatkezelési törvénytelenség gyanújáról van szó.
„Ilyen Bajnai Gordon áldemokráciája” – összegezte álláspontját a fideszes politikus. A Heti Válasznak Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke jövő hétre ígérte a vizsgálat eredményét. Az Együtt 2014 szerint „Péterfalvi döntése újabb tesztje lesz a jogállamiság maradékának”. „Miközben Magyarország terein és utcáin Kubatov-listákat állít össze a Fidesz a nagy rezsihazugság álcája mögött, addig az ellenzék szerveződését jogi eszközökkel fenyegetik” – írta szerdai közleményében a párt.
Az elmúlt hetek kormányellenes megmozdulásai azt bizonyítják, hogy a benne részt vevő „civil” szervezetek és az őket támogató Bajnai-féle választási szövetség lépésről lépésre követi az amerikai Saul Alinsky által kidolgozott technikákat – írta meg a Magyar Nemzet. A radikális nézeteiről ismert gondolkodó 12 szabálya közül már jó néhányat a gyakorlatban is kipróbáltak az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért választási szövetség bázisát mozgató demonstrációkon. A Bajnai Gordon-féle szervezet nem cáfolta, hogy a radikális baloldali gondolkodó technikáit, köztük a provokációt vagy a nevetségessé tételt alkalmazzák a kormányellenes megmozdulások résztvevői. A Párbeszéd Magyarországért nem kommentálta az Alinsky-technikák alkalmazását, s az MSZP is néma maradt.
Ismert, március 7-én délelőtt mintegy hetven tüntető hatolt be a Fidesz Lendvay utcai székházának udvarára és erkélyére az alaptörvény – azóta már megszavazott – módosítása ellen. Szombat délután a budapesti Kossuth tér és Alkotmány utca sarkán demonstráltak, majd a tüntetés végén a résztvevők egy része az Alkotmánybíróság épületéhez vonult. Rogán Antal a megmozdulás kapcsán azt nyilatkozta, „ugyanaz a Bajnai-gárda szervezi”, amelyik március 7-én már bemutatkozott a Fidesz székházánál.
A Századvég 2013 márciusában készített közvélemény-kutatásának tanúsága szerint a lakosság döntő többsége hallott róla, hogy március 7-én tüntetők hatoltak be a Fidesz székházába. A válaszadók kétharmada inkább nem ért egyet a véleménynyilvánítás ezen formájával.