Hiába vetett be mindent a hazai baloldal a bajai 3-as körzetben tartott időközi választáson, mégis simán győzött a Fidesz–KDNP jelöltje egy tipikusan billegőnek számító választókerületben. Az utóbbi tény még inkább növeli a kormánypárti diadal értéket, mivel ez azt mutatja, hogy országosan is győzelmi esélyei vannak a Fidesznek. A kormánypártok számára nagyon jól jött a mostani győzelem, így szeptemberben az egy szigetszentmiklósi vereséget leszámolva két sikert könyvelhettek el.
A bajai 3-as körzetben Kovács Csaba (Fidesz–KDNP) 46,89 Teket Melinda (MSZP–Együtt–PM–DK) 40,76, Markó György (Jobbik) 8,23, míg Ikotity István (LMP) 4,11 százalékot ért el. 2010-hez képest a részvételi arány is növekedett ebben a választókerületben, 31-ről 34 százalékra. Az, hogy három év ellenzéki politizálás alatt a balliberális összefogás kevesebb mint 18 százalékkal tudta növelni a szavazói táborát, egyáltalán nem számít nagy dolognak, főleg úgy, hogy a balliberális pártvezetők mindent bevettetek a dél-alföldi városban.
A dél-alföldi város 3-as körzetében a korábbi kormánypárti képviselő halála miatt kellett kiírni új voksolást. 2010-ben a Fidesz–KDNP jelöltje 58,9, az MSZP 22,75, míg egy független aspiráns 18,36 százalékot ért el. Baján egyébként 2012. október 28-án már tartottak egy időközi választást. Akkor a Fidesz–KDNP 46, az MSZP 29 százalékot ért el, így a városban akkor sem változtak az arányok, maradt a stabil jobbközép többség.
A 2010-es megyei közgyűlési választáson a Fidesz–KDNP 62,32, az MSZP 19,91, az LMP 9,9, míg a Jobbik 7,87 százalékot ért el ebben a választókerületben. Mivel a kormánypártok akkor a támogatottsági csúcsukon voltak, így ekkora fölényük egyáltalán nem számított meglepetésnek. A három évvel ezelőtti országgyűlési választáson a Fidesz–KDNP 57,18, míg az MSZP 20,54 százalékot ért el, ami mindkét alakulat esetében jobb eredmény volt, mint az országos átlaguk. A Jobbik és az LMP pedig az alatt szerepelt, az MDF ebben a választókerületben sem tudott jó eredményt elérni, míg a Civil Mozgalom itt meghaladta az egyszázalékos támogatottságot, amivel országos átlaga fölött szerepelt.
A 2006-os országgyűlési választáson a bajai választókerületben a listás választást a Fidesz–KDNP nyerte, de az általunk vizsgált választókerületben az MSZP győzött. A szocialisták akkor 44,35, míg a Fidesz 43,95 százalékot ért el, a balliberálisok erejét jól mutatta, hogy az SZDSZ 4,24 százalékot összesített, így az akkori kormánykoalíció közel 50 százalékot ért el. Az MSZP egyébként 2006-ban két szavazókörben is 50 százalék fölötti támogatottságnak örvendett.
2002-ben a Fidesz–MDF-lista 44,49, az MSZP 40,81, az SZDSZ 4,69 százalékot ért el, így bár a jobbközép végzett az élen, de ha összeadjuk a balliberális pártok támogatottságát, akkor a jobbközép erők már kisebbségben voltak. Egyébként Baján akkor is vereséget szenvedett az MSZP–SZDSZ, azonban ebben a választókerületben mégis a szavazók relatív többsége mellettük állt.
Az elmúlt évek választásai egyértelműen azt mutatták, hogy a körzet erőteljesen billegőnek tekinthető, ráadásul a bajai tendenciákkal is szembe megy. Amikor a Fidesz–KDNP győzött egy országos választáson, akkor ebben a választókerületben is többséget szereztek a jobbközép pártok. Azokban az években, amikor országosan az MSZP–SZDSZ fölényét láthattuk, akkor a bajai 3-as körzet szavazóköreiben is a balliberálisok diadalmaskodtak.
2013-ban a tízezer főnél népesebb településeken a balliberálisok sorban szenvedték el a vereségeket. Szentendrén a város korábbi MSZP-s polgármesterét indították, de így is vesztettek, Dunakeszin pedig a Bajnai Gordon vezette Együtt 2014 és a Jobbik jelöltje is megelőzte őket. Monoron az MSZP még a Gyurcsány vezette Demokratikus Koalícióval is összefogott, de ott is az utolsó helyen végzett. Április 21-én Barcson a szocik már el sem indultak, így a Fidesznek az egységes ellenzéki jelöltként induló Jobbikkal kellett szembenéznie, és végül simán győzött a kormánypárt. Az évtizedekig baloldali bástyának számító Komlón elképesztően hatalmas vereséget szenvedett az MSZP május 12-én, mivel a Fidesz–KDNP által támogatott Lungo Drom-os jelölt több mint 55 százalékot szerzett, míg a szocialisták éppen csak átlépték a 30-at.
Berettyóújfaluban május 12-én szintén önkormányzati képviselőt választottak, ahol csupán 19,6 százalék szavazott, de a voksoláson a Jobbikon kívül egyetlen parlamenti párt sem indult. A radikális jobboldali alakulat csupán 15,26 százalékot ért el, 2010-ben viszont még 22,5 százalékot szerzett. Solymáron júniusban az MSZP el sem indult, a Fidesz–KDNP jelöltje 50 százalék fölött szerepelt. Nyírbátorban augusztus 11-én a független Baracsi Balázs János 371 vokssal diadalmaskodott (Veres János, a szocialista párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke az MTI-nek aznap azt mondta, hogy a mandátumot elnyerő Baracsi Balázs János függetlenként indult ugyan, de az MSZP a jelölt támogatását a szórólapokon is egyértelművé tette.), Barna Gábor, a Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt közös jelöltje 174, a jobbikos Virágné Fazekas Adrienn pedig 103 voksot szerzett.
Szigetszentmiklóson szeptember 1-jén az MSZP–Együtt–PM–DK közös jelöltje diadalmaskodott egy stabil baloldali bázissal rendelkező választókerületben.Szeptember 8-án Vácott simán győzött a Fidesz–KDNP amivel megtörte a balliberális ellenzék lendületét, a Gyurcsány-Mesterházy szövetség csúfosan leszerepelt.