Hat képviselőjelölt indult Vácott az időközi önkormányzati választáson, melyet a vasárnap tartottak Vác belvárosában, a 2-es számú választókörzetben. A Csuka István halála miatt megüresedett mandátumért vívott küzdelemből a Fidesz–KDNP jelöltje, Kovács Ágnes került ki győztesen. Kovács Ágnes a szavazatok 43 százalékát szerezte meg. Őt követi az MSZP és a Demokratikus Koalíció közös, a Belvárosi Érdekvédelmi Kör támogatását is bíró jelöltje, Terényi Attila, akinek a szavazatok 36 százalékát sikerült begyűjtenie. A harmadik helyen a helyi képviselő-testület Fidesz-frakciójából kilépett és Pro Urbe néven új, független frakciót alakító három képviselő által támogatott Zsoldos Mihály végzett 10 százalékkal.
A város jegyzője korábban az MTI-nek elmondta, hogy a váci időközi önkormányzati választást Kovács Ágnes, a Fidesz–KDNP közös jelöltje vasárnap 384 érvényes szavazattal nyerte meg. Deákné Szarka Anita hozzátette: az MSZP és a Demokratikus Koalíció közös jelöltjeként induló Terényi Attila 315, a Jobbik jelöltjeként induló Homokiné Garancz Henrietta 55 szavazatot kapott. A három független jelölt közül Zsoldos Mihályra nyolcvanegyen, Kiss Istvánra harmincan, míg Oberkamp Péterre húszan voksoltak.
A jegyző tájékoztatása szerint a választáson a 2909 szavazásra jogosult 30,4 százaléka vett részt. A 35 ezer lakosú Vác képviselő-testületében jelenleg tizennégyen politizálnak: hat fideszes, három szocialista, két kereszténydemokrata, egy jobbikos, valamint két független képviselő.
A Fidesz szerint a váci időközi választás eredményei azt tükrözik, hogy a váciak sem kérnek „a bukott baloldalból, se együtt, se külön-külön”. A párt vasárnap esti közleményében kiemeli, hogy a váci időközi önkormányzati képviselő-választáson Kovács Ágnes, a Fidesz–KDNP jelöltje legyőzte a baloldal jelöltjét. Ahogy a váciak többsége, úgy a magyarok többsége sem kér ugyanazokból, akik egyszer már tönkretették Magyarországot és a magyar településeket – fogalmaznak.
Az MSZP szerint a nyírbátori és a szigetszentmiklósi időközi választás eredménye után a vasárnapi váci voksolás üzenete is egyértelmű: van esély a fordulatra, van esély a kormányváltásra. Török Zsolt az időközi önkormányzati képviselő-választás eredményét kommentálva azt mondta az MTI-nek: a hagyományosan jobbos váci körzetben a Fidesz–KDNP 861 szavazatot kapott 2010-ben, ami most „drasztikusan visszaesett” 384 voksra. Ez azt mutatja, hogy a választók fordulatot, kormányváltást akarnak – tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy az MSZP és a DK közös jelöltje a 2010-es, 25 százalékos támogatottságot 36 százalékosra emelte. A szóvivő köszönetét fejezte ki „minden demokratának, baloldali szavazónak” a támogatásért. A vasárnapi eredmény is jelzi, hogy „Nyírbátor, Szigetszentmiklós győzelme után itt is előbbre léptünk” – mondta a szóvivő.
2013-ban a tízezer főnél népesebb településeken a balliberálisok sorban szenvedték el a vereségeket. Szentendrén a város korábbi MSZP-s polgármesterét indították, de így is vesztettek, Dunakeszin pedig a Bajnai Gordon vezette Együtt 2014 és a Jobbik jelöltje is megelőzte őket. Monoron az MSZP még a Gyurcsány vezette Demokratikus Koalícióval is összefogott, de ott is az utolsó helyen végzett. Április 21-én Barcson a szocik már el sem indultak, így a Fidesznek az egységes ellenzéki jelöltként induló Jobbikkal kellett szembenéznie, és végül simán győzött a kormánypárt. Az évtizedekig baloldali bástyának számító Komlón elképesztően hatalmas vereséget szenvedett az MSZP május 12-én, mivel a Fidesz–KDNP által támogatott Lungo Drom-os jelölt több mint 55 százalékot szerzett, míg a szocialisták éppen csak átlépték a 30-at.
Berettyóújfaluban május 12-én szintén önkormányzati képviselőt választottak, ahol csupán 19,6 százalék szavazott, de a voksoláson a Jobbikon kívül egyetlen parlamenti párt sem indult. A radikális jobboldali alakulat csupán 15,26 százalékot ért el, 2010-ben viszont még 22,5 százalékot szerzett. Solymáron júniusban az MSZP el sem indult, a Fidesz–KDNP jelöltje 50 százalék fölött szerepelt. Nyírbátorban augusztus 11-én a független Baracsi Balázs János 371 vokssal diadalmaskodott (Veres János, a szocialista párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke az MTI-nek aznap azt mondta, hogy a mandátumot elnyerő Baracsi Balázs János függetlenként indult ugyan, de az MSZP a jelölt támogatását a szórólapokon is egyértelművé tette.), Barna Gábor, a Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt közös jelöltje 174, a jobbikos Virágné Fazekas Adrienn pedig 103 voksot szerzett. Szigetszentmiklóson szeptember 1-jén az MSZP–Együtt–PM–DK közös jelöltje diadalmaskodott egy stabil baloldali bázissal rendelkező választókerületben.
Szalaszenden is az urnákhoz járultak