A lap közlése szerint az intézményt a pécsi önkormányzat és a cigány kisebbség közösen hozza létre. A központ célja, hogy előadásokkal, vetítésekkel, kiállításokkal és kiadványokkal mutassa be a cigány holokausztot. Az intézmény oktatási feladatokat is vállal, itt ismerhetik meg a nácizmus roma áldozatainak tragédiáját a Pécsi Tudományegyetem levéltáros, néprajzos, történész és muzeológus pályára készülő hallgatói.
– A pécsi önkormányzat közel egy éve egyedülálló programba kezdett a város egyik leglepusztultabb környékén, Györgytelepen. A romák lakta telepet nem felszámolják, hanem élhetőbbé teszik, a programot ráadásul folytatják. Kattintson a részletekért!
– A cigányság felzárkóztatása elsősorban nem emberi jogi, hanem nemzetstratégiai kérdés – mondta el a Magyar Nemzetnek adott 2013. decemberi interjújában Balog Zoltán.
– Székely János, a cigánypasztoráció koordinálásával megbízott katolikus püspök felhívta a figyelmet arra, hogy az Apostoli Szentszék azt szorgalmazza: a romák közül lehetőség szerint minél több embert be kell vonni a papi szolgálatba.
– A roma gyerekek fele sem jár óvodába, a 700-750 ezer magyarországi cigány egészségügyi helyzete pedig kirívóan rossz, ráadásul köztük 80 százalék a munkanélküliség. Ennek ellenére ügyüket nem szabad kizárólag rájuk hagyni, a többségi lakossággal közösen kell megoldani – hangzott el A magyarországi cigányság felzárkóztatásának esélyei címmel tartott parlamenti vitanap kormányzati vitaindítójában.
– A magyar EU-elnökség idején készült el egy határozott cigánystratégia, és szintén ekkor indult a nemzeti romaintegrációs stratégiák európai keretrendszere.