Hann Endre, a Medián közvélemény-kutató cég vezetője az Indexnek még márciusban úgy nyilatkozott, hogy a polgári perben hárommillió forint sérelemdíj megállapítását kérik a bíróságtól. Az eljárásban Hann Endrét képviselő jogászok magát a filmet, továbbá a Megafilm Kft. nyilvános kommunikációjában elhangzó állításokat használják bizonyítékként. Idesorolják az a tényt is, hogy Hann Endre a film bemutatójára személyes meghívót kapott a megafilmesektől, amelyben leírták, hogy a filmben ő maga szerepel.
A benyújtott kereset a filmben elhangzó három, Hann által valótlannak titulált állítás helyesbítését kéri. Azt, hogy Hann és a Medián „az akkor kormányzó MSZP–SZDSZ-kormánykoalíció támogatottságát a ténylegesen mértnél magasabban, az ellenzékben lévő Fidesz támogatottságát pedig a ténylegesen mértnél alacsonyabban megjelölő közvélemény-kutatási eredményeket tett közzé”. Továbbá azt is helyesbítenék, hogy Hann az akkori kormány politikai döntéshozatalának fontos résztvevője volt, aki kapcsolatban állt Szilvásy Györggyel, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszterrel. A harmadik sérelmezett filmbeli kitétel az, hogy a Medián vezetője részt vett az őszödi beszéd kiszivárogtatásában.
Kálomista: Az Elkxrtuk nem oknyomozó film
Kálomista Gábor az Indexnek márciusban elmondta: ismeretei szerint játékfilmen még sohasem kérték számon bíróság előtt a személyiségi jogok megsértését.
„Mi azt állítjuk, hogy ez egy valós történeten alapuló politikai krimi. Nyilván vannak benne a film dramaturgiája szempontjából fontos fikciós szálak is. Természetesen nem voltunk ott a titkos megbeszéléseken, de mindaz, amit a 2006-os események történetéből filmesként le tudtunk szűrni, az ismereteink alapján nagyon közel áll a valósághoz” – fejtette ki a producer.
Hozzáfűzte, hogy az Elkxrtuk nem oknyomozó dokumentumfilm. Kálomista a Hann Endre peren kívüli egyezkedését célzó felhívására írt válaszlevelében részletesen leírta: „a nézőközönség számára teljesen egyértelmű, hogy egy játékfilmet lát a moziban, nem pedig híradót néz, tények meghamisításáról, így a jó hírnév megsértéséről nem lehet beszélni. Emiatt hiába asszociál a néző Hannra, nem érinti a személyiségi jogait, sőt mivel egy játékfilmben az alkotók szabadon fejezhetik ki véleményüket, és a művészeti alkotás szabadsága is az alaptörvényben rögzített alapjog.”
Százmilliós megbízások Gyurcsányéktól
Hann Endre önmagát és a cégét független közvélemény-kutatóként állítja be, ugyanakkor a múltbeli tevékenységük és forintban is kifejezhető baloldali kapcsolataik ezt a képet erősen árnyalják.
A Medián a Gyurcsány-érában több mint 700 millió forint értékben kapott megbízást a Miniszterelnök Hivataltól, annak egyik legfontosabb tanácsadó és felméréseket végző partnereként. A film cselekménysora, vagyis a 2006-os őszödi beszéd kiszivárogtatása idején a Medián egyik meghatározó munkatársa – majd 2007-től kutatási igazgatója – Karácsony Gergely jelenlegi főpolgármester volt.
A közvélemény-kutató cég és az akkori baloldali politikai elit közötti szoros kapcsolatot bizonyítja az a tény is, hogy Karácsony Gergely a Medián mellett 2002 és 2008 között, az MSZP–SZDSZ-kormányok idején a Miniszterelnöki Hivatal tanácsadójaként is dolgozott.