idezojelek

Kísértet

Még belegondolni is nagyon nehéz: húsz éve ül és böszméskedik a magyar politika nyakán Gyurcsány Ferenc.

Haraszti Gyula avatarja
Haraszti Gyula
Cikk kép: undefined

Még belegondolni is nagyon nehéz: húsz éve ül és böszméskedik a magyar politika nyakán Gyurcsány Ferenc. A posztkommunisták egyik legsúlyosabb figurájának politikusi pályája már a kezdetektől baljós jelenségektől volt terhes. Az első Orbán-kormány választási vereségét követően, 2002-ben alig néhány hete ült Medgyessy Péter a miniszterelnöki székben, amikor kiderült róla, hogy a kádári diktatúra ügynöke volt. Sokan már ebben az időben is a szélsőliberális szövetségesek árulását sejtették a szocialisták által támogatott miniszterelnök ügynökaktáinak kiszivárogtatása háttérben, aztán egy év múlva az SZDSZ konkrétan a hátába is vágta a kést Medgyessynek. 

A nem mindennapi puccsra egy nem mindennapi szélhámost is találtak, méghozzá a szocialisták közül, egy igazi hétpróbás hazudozót.

 Bejött tehát a liberálisok kedvenc ideológusa, Saul Alinsky tétele, miszerint olyan, hogy sikeres áruló, nem létezik, mivel ha valaki árulóként sikeres lesz, alapító atyának fogják nevezni.
Az új kormány „alapító atyja” az a Gyurcsány Ferenc lett, aki már sportminiszterként megüzente Medgyessynek, hogy a kormányfői székére pályázik, aztán amikor eljött a megfelelő pillanat, le is csapott. Gyurcsánynak az SZDSZ támogatása mellett nem akármilyen háttere is volt a puccshoz, hiszen az apósa, Apró Antal révén gyakorlatilag a hatalomba juttatásán dolgozott a fél kommunista titkosszolgálat, immár magáncégekbe mentve a kapcsolatrendszerét. A klán aztán mozgatni is kezdte a bábját, akit előtte mesés vagyonhoz is juttatott a rablóprivatizáció révén.

A rendszerváltás utáni magyar állam legszörnyűbb nyolc éve következett, az élet minden területén. A Gyurcsány-kormány a Medgyessy-féle osztogatás után fosztogatni kezdett.

 Mivel a 2008-as válságot képtelen volt megoldani, eladósította az országot, hatalmas méreteket kezdett ölteni a munkanélküliség, megszüntették a 13. havi nyugdíjat, iskolákat, kórházakat zártak be, miközben bevezették a vizitdíjat és be akarták vezetni a tandíjat is. Egymást érték a korrupciós botrányok, a fővárosnál a hírek szerint nokiásdobozokban cserélhetett gazdát a kenőpénz, a honvédségtől fémáron adták el a haditechnikai eszközöket a pénzügyminiszter hulladékkereskedő haverjainak, a kormányfő pedig az Országgyűlés Nándorfehérvári termében tárgyalt szélhámos ­izraeli befektetőkkel, hogyan cserélhetnék el a Velencei-tó partjának egy jelentős részét értéktelen meggyeskertekre.
A ciklus végére, Gyurcsány őszödi beszédéből kiderült az is, hogy meghamisították a költségvetést, átverve az Európai Uniót, hogy megnyerjék a következő választást. Amikor pedig ez a beszéd kiszivárgott és hatalmas tüntetési hullámot indított el, Gyurcsányék azonosító jel nélküli, fedett arcú pribékeknek öltöztetett rendőrökkel indíttattak hajtóvadászatot az utcán az emberek ellen, többeknek gumilövedékkel lövetve ki a szemét. Ekkor tört ki a legnagyobb rasszista botrány is, amikor vidéken náci sorozatgyilkosok kezdtek el módszeresen kiirtani cigány családokat. Érdekes módon a Gyurcsány-kormány időszakának titkosszolgálata éppen akkor állította le ezeknek a banditáknak a megfigyelését, amikor fegyvert vásároltak. A korszak polgári elhárításának vezetői ellen is eljárás indult, mert a gyanú szerint orosz kémeket engedtek be a Nemzetbiztonsági Hivatal épületébe. Nem véletlen, hogy a magyar társadalom szeretné már végképp elfelejteni Gyurcsányt, és dühös, hogy nem történhetett meg az igazi számonkérés. De Gyurcsány itt kísért, sértett Hamletként, mert meggyőződése, hogy csak ő alkalmas az ország vezetésére, ő az igazi demokrata. Mert ő csak utoljára hullhat el. A többi néma csend.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Kékcédulás választás újratöltve

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Majom és rács

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Az ellenzék egyre szélsőségesebb

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A globális elit akarja a háborút

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.