Négy év múlva lép piacra a szuperbank

A tervek szerint 2025-ben lép a magyar tőkepiacra a Magyar Bankholding, és abban az évben a nemzetközi piacon is megjelenne a három bank fúziójával jövő tavaszra létrejövő „szuperbank”, amelynek teljes fiókhálózat-átalakítását, racionalizálását 2023-ra tervezik, és ekkorra dőlne el a végleges márkanév, illetve arculat – ismertette Barna Zsolt, a Magyar Bankholding igazgatóságának elnöke.

Magyar Nemzet
2021. 11. 17. 18:45
20210421 budapest takarek bank illusztracio havran zoltan magyar nmezet Fotó: Havran Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Grandiózus terveit jelentette be a három bank fúziójával jövő tavaszra létrejövő „szuperbank”, amely 2025-ben lép teljes körűen a magyar és a nemzetközi tőkepiacra. A tulajdonos Magyar Bankholdingnál a racionalizálás és a teljes fiókhálózat átalakítása 2023-ban várható, amely évben végleges márkanevén és megújuló arculattal állnak elő, amit közvélemény-kutatás előz majd meg. 

Látványos lépésekben haladnak a 2025-ös cél felé a szuperbank egyesülő tagjai Fotó: Bach Máté

Az elkövetkező, mozgalmas átalakulási időszak főbb állomásairól Barna Zsolt, a Magyar Bankholding igazgatóságának elnöke egy budapesti háttérbeszélgetésen számolt be szerdán, ahol elhangzott: a fúzió két lépcsőben történik. 

– Elsőként jövő tavasszal egyesül MKB Bank Nyrt. néven a Budapest Bank és az MKB, majd 2023 második negyedévében a Takarék Csoport csatlakozik az egyesült bankhoz. 

A fúzióval Magyarország második legnagyobb kereskedelmi bankja jön létre 

– emelte ki a távirati iroda tudósításában Puskás András, a Magyar Bankholding kiemelt ügyekért, kommunikációért felelős vezérigazgató-helyettese.

Mint elmondták, az egyesülés nem jelent változást a bankcsoport tulajdonosi szerkezetében, a fúzióban részt vevő bankok tulajdonosa továbbra is a Magyar Bankholding Zrt. – Komplexitása és mérete miatt a régió pénzügyi piacán is egyedülállónak számít a három tagbank integrációja, amelyet azért hajtanak végre két lépcsőben, mert a Takarék Csoport a legnagyobb és leginkább szerteágazó ügyfélállománnyal rendelkező tag – ismertette Barna Zsolt, hozzátéve, a Takarékbank irányítását már a Magyar Bankholding végzi.

A kétlépcsős folyamatban a Takarékbank utóbb csatlakozik a szuperbank rendszeréhez Fotó: Máthé Zoltán

Azt is közölték, hogy a fúzióra vonatkozó terveket a tulajdonosok a társaság december 15-i közgyűlésén hagyják jóvá. A tervek szerint a következő években valamennyi rendelkezésre álló extra jövedelmet a működés hatékonyságára fordítják a tulajdonosok és nem terveznek osztalékot.

A szuperbank 2025-re 15 százalékot megközelítő tőkearányos jövedelmezőséggel számol, ezzel a magyar piac leghatékonyabban működő szereplőjévé szeretne válni.

Mint elhangzott, az a közös szándék, hogy a létrejövő nagy banki szereplő az ország legmodernebb pénzügyi szolgáltatója legyen, amihez rugalmas, gyors megoldásokat, egymással kombinálható termékeket vezetnek be. Az új rendszerek ezzel együtt hamarabb megjelennek, mivel a finomhangolás érdekében a következő év elején már használni fogják a bankcsoporton belül – mondta a részletekről az elnöki főtanácsadó, Vinnai Balázs.

Vinnai Balázs felügyeli a nagybank digitalizációjának transzformációját Fotó: Bach Máté

Az eseményen arról is szó esett, hogy a teljes fiókhálózat átalakítása utáni dolgozói létszámról még körvonalazódnak az egyes területek által igényelt állományi adatok, jelenleg mintegy 12 ezer dolgozót foglalkoztatnak. Az átalakulás utáni pontos fiókszámra sincs még adat – jelezték.  

Nagyhalakból szuperbank

A bankcsoport a mérlegfőösszege alapján jelenleg az ország második legnagyobb piaci szereplője, emellett a legnagyobb fiók- és ATM-hálózattal rendelkezik. A tulajdonos Magyar Bankholding Zrt. hazai kézben lévő pénzügyi holdingtársaság, amely a Budapest Bank Zrt., az MKB Bank Nyrt. és a Takarék Csoport fúziójának megvalósítását célozza. A társaság 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését, miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a három hitelintézmény meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket a közös holdingtársaságba apportálták. 

 Borítókép: ügyintézés a Takarékbankban Fotó: Havran Zoltán

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.