Március 23-án a lengyel–magyar barátság hivatalos ünnepnapján első ízben rendezték meg a Felczak-gálát a Magyar Tudományos Akadémia épületében.
A gálaesten a csaknem kétszáz meghívottat Biernacki Karol, az alapítvány kuratóriumának elnöke, Jerzy Snopek a Lengyel Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke, valamint Rosonczy-Kovács Mihály, a lengyel–magyar barátság és együttműködés további elmélyítését célzó alapítvány kuratóriumának tagja, lengyel–olasz politikai elemző köszöntötte.
A beszédek után volt az alapítvány eddigi munkásságát bemutató imázsfilm premierje, majd első ízben átadták a Felczak-díjat, melyet az alapítvány kuratóriuma azzal a céllal hozott létre, hogy ezzel is elismerje azon személyek munkáját, akik az évszázadokon átívelő lengyel–magyar barátság eszméjének továbbörökítéséhez kiemelkedő mértékben hozzájárultak. Idén – egyszeri alkalommal – három díjazott vehette át a kitüntetést.
Kiss Gy. Csaba polonista, irodalomtörténész, kultúrtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora és az ELTE címzetes egyetemi tanára.
Kovács István polonista, diplomata, történész, író, költő és lengyel irodalmi műfordító, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja.
Petneki Áron polonista, művelődéstörténész, a Varsói Egyetem nyugalmazott tanára, a krakkói Tudományos és Művészeti Akadémia tagja, a Magyar Tudományos Akadémia magyar–lengyel történész vegyesbizottságának elnöke.
A díjazottak az Orosz István Kossuth-díjas grafikusművész által megálmodott különleges anamorfózist vehettek át. A díj szimbolikus jelentőségű, különlegessége, hogy az apró részletekből összeálló grafika egy fémhengerre vetül, és így elevenedik meg az alapítvány névadójának arcképe.