Budapesten született 1937. október 19-én. 1961-ben diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendezői szakán, Máriássy Félix híres osztályában. Az egyetem után a Balázs Béla Stúdióban kezdett el dolgozni, pályája elején főként rövidfilmeket rendezett, de a hatvanas évek közepétől számos nagyjátékfilm is a nevéhez kötődik.
Gyerekbetegségek (1965)
Egy első osztályba lépő kisfiú és osztálytársai a film hősei. Hétköznapjaikat és ünnepeiket látjuk, mindvégig gyermekszemmel. Bepillantást nyerünk a kisfiú családjának életébe, megismerkedünk elfoglalt és kissé szórakozott édesapjával, aranyos édesanyjával és nagymamájával, aki roppant jól tud főzni, valamint a birkózó nagybácsival, a manöken unokanővérrel és Zizivel, a kisfiú kortársával, akivel meg lehet beszélni az élet ügyes-bajos dolgait.
Gyorsan kiderül, hogy gyereknek lenni bizony nem olyan könnyű, mint ahogyan azt a felnőttek elképzelik, az iskola sok bonyodalommal és kötelezettséggel jár, de még az ebédlőasztalnál is viselkedni kell. Szerencsére azonban a nagyvilágban színes és érdekes dolgok is történnek néha – írják.
Rózsa János Kardos Ferenccel együtt készítette a filmet, amely a híres Máriássy-osztály második nagyjátékfilmje volt az Álmodozások kora (Szabó István) után.
A francia után a magyar új hullám egyik úttörő alkotása volt, Zizi neve is Louis Malle 1959-es Zazie a metrón című filmjének főszereplőjére utal. Rózsa János és Kardos Ferenc filmes eszköztárukat a Balázs Béla Stúdióban készült kisfilmekkel dolgozták ki, a Gyerekbetegségek játékos elbeszélésmódja és szubjektív nézőpontja a magyar film sajátos jegyeivé váltak.
A szabadon kezelt vizualitás (Nepp József jóvoltából egy animációs betét is belekerült), az olykor burleszkbe hajló elemek még inkább erősítik a gyermeki nézőpontot.
A film rendkívül erős szabadságérzetet közvetít, egyszerre élteti a gyermeki létet és a mozgóképben rejlő korlátlan lehetőségeket. Mindeközben komolyabb témákat is felszínre hoz: a gyerek szemén keresztül könnyedén kirajzolódik a felnőttek boldogtalansága, az iskola káros szigorúsága is.
A korabeli kritika nagyon pozitívan fogadta, számos fesztiválon vetítették, itthon és külföldön egyaránt. Többek között a 19. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon, a Kritikusok Hete programjában is szerepelt.