A filmfesztivál alkalmával november 7–9-én 89 filmet mutattak be, nem csupán az érintett alkotóktól, de professzionális filmesektől is.
A szervezők a fogyatékossággal élő filmes alkotókról készült fotókiállítással, szakmai kerekasztal-beszélgetéssel, Rákász Gergely koncertorgonista látványkoncertjével és Király Levente, Bud Spencer életrajzi filmjének közönségtalálkozóval egybekötött vetítésével várták az érdeklődőket.
A filmfesztiválra 183 filmet neveztek a világ 33 országából. Az egymástól távoli országokból érkező filmek fizikai és kulturális különbségeiből adódóan különösen színes és izgalmas élményt nyújtottak a közönségnek.
Fábián Gábor, a szervező egyesület elnöke a célkitűzéseiről elmondta:
Célunk, hogy a fogyatékossággal élők által és róluk készített filmek méltó helyet kapjanak a magyar kulturális életben, hogy minél több emberhez eljuthassanak, ezért is dolgozunk és szervezzük ezt a filmfesztivál.
Kollarik Tamás Magyar Filmdíjas és Bánffy Miklós-díjas filmalkotó, a filmfesztivál fővédnöke a beszédében és a köszöntőjében kiemelte:
Az alázat mutatkozik meg a szervezők munkájában, a fesztivál pedig a szeretet és a szolidaritás jegyében született és működik ma is, ezért álltam én is az ügy mellé már egy évtizede. Lépésről lépésre haladva, fokozatosan építkezve Magyarország egyik fontos filmes seregszemléjévé vált a Speciális Filmfesztivál. Ma már nem túlzó, ha azt mondjuk, hogy a filmfesztivál a saját kategóriájában közép-európai jelentőségű, amit a számok, az adatok is bizonyíthatnak.
A világháló segítségével a rendezvényt a nagyvilág is figyelemmel kísérhette: annak a 33 országnak az alkotói, akik pályáztak, akik díjakat nyertek, és akik a rendezők reményei szerint 2023-ban is eljönnek alkotásaikkal Magyarországra.