– Biztosra mentünk: a Covid alatt alakultunk és a rezsiválság közepén nyitottunk saját játszóhelyet – jegyezte meg humorral Ernhaft Attila, az Art-Színtér ügyvezetője.
Az új, egyúttal saját játszóhelyüket, a Margit híd budai hídfője közelében alakították ki. S nyitják meg akkor, midőn mások bezárni kényszerülnek.
– Nemhogy nem zárunk be a fűtési szezonban, de közeleg a legújabb bemutatónk, A rózsák háborúja című film adaptációja – vette át a szót Fekete Mária.
Az Art-Színtérben háborúznak Rózsáék
Ez merész ötletnek hangzik, amennyiben a Kathleen Turner, Michael Douglas és a rendező, Danny DeVito szereplőgárda fémjelezte mű befejezésében egy leszakadó csillár vet véget a házaspár életének.
– Nálunk, mivel kamaraszínház vagyunk, természetesen nem szakad le a csillár, de inkább nem árulnám el az előadás végét, várunk mindenkit szeretettel, hogy a saját szemével lássa – mondta Ernhaft Attila.
A rózsák háborúja egy válás tragikomédiája. Kukkantsunk bele a repertoárba. Molnár Ferenc: A testőr című elgondolkodtató vígjátéka, egy féltékeny színészházaspárról mesél, szintén féltékenyek a Mesterhármas főszereplői, míg a Mr. & Mrs. bérgyilkos házaspárja egymás életére tör, A ketten egyedül, ami Krumpilrózsaként ismert, szégyenlős szerelmi románc. Kitűnik, hogy a produkciók zöme ugyanazt a témát járja körbe.
– Véletlenszerűen alakult így a repertoár, ezek a művek kerültek közel a szívünkhöz – vallotta be Fekete Mária.
Fontosnak tartjuk, hogy vidámabb darabokat tűzzünk műsorra, ugyanakkor küldetésünk, hogy tartalmas, elgondolkodtató előadásokat kínáljunk a nézőknek
– fűzte hozzá Ernhaft Attila.