A tudományt és a kutatói karriert népszerűsítő előadások és interaktív játékok az egyetem friss kutatási eredményeibe engednek betekintést a gazdasági és társadalomtudományi területekről, magyar és angol nyelven egyaránt – közölte az egyetem.
A magyar programok közül az érdeklődők jelentkezhetnek a számviteli szabadulószobába, a campustúrára, de Pál Ferenc belső békéről szóló előadására is. Részesei lehetnek továbbá a tőzsdejátéknak, a jövőkutatásnak, a talajműveltségi edukációnak, valamint egy vendéglátóipari fenntarthatósági kutatásnak. Emellett
az oktatók ízelítőt adnak az e-learning tananyagfejlesztésből, az eredményes lobbizást segítő szövegbányászatból és egy nagyvállalati mérleg értő olvasásból is. Kiderülnek továbbá, hogy kik az influenszerek influenszerei, hogyan válik egyre pozitívabbá az időskorról szóló nyelvezet és mi az ellenszere a nagyipari élelmiszer-előállításnak.
Antropológus-közgazdász előadópáros segít megfejteni majd a lomtalanítás helyét az újrahasznosításban, alkalmazott matematikus a matematikai gondolkodás szerepét mutatja be a mesterséges intelligencia korában, menedzsmenttörténész a magyar középkor és a mai családi vállalatok közötti párhuzamait mutatja be, a bibliográfus pedig Karinthy Ferenc irodalomszemléletéről mesél majd.
Az érdeklődők tanulhatnak továbbá az új társadalmi munkamegosztásról, a fenntarthatóságról, az új világrend, a modern érdekérvényesítés kilátásairól, a magyar államadósság értelmezéséről és a családi alkotmány hasznáról is.
Az angol nyelvű programok közül sok érdeklődőre számítanak a mesterséges intelligencia és a foglalkoztatás összefüggéseiről szóló előadáson, a geopolitika aktuális viszonyait, például az ukrajnai háborút, Kína és Tajvan viszonyát, az Oroszországtól való német energiafüggőséget feltáró foglalkozáson, vagy a kriptovalutatőzsde-csalás mögötti okokat ismertető beszámolón is.
A Corvinus teljes programkínálatáról részletes tájékoztatás az egyetem honlapján, valamint a kutatók éjszakája oldalán lesz olvasható.