A farsang esetében is érvényes, hogy összeforr benne a gazdasági év racionális tagoltsága, a liturgikus év felosztása és a kapcsolódó hiedelmek, rítusok időzítése. A Néprajzi Múzeum hangtára, archív fotó-, film-, valamint műtárgygyűjteménye felhasználásával készült összeállítás hozzájárulhat az alap- és középfokú oktatásban részt vevő diákok számára a farsangi hagyományok mélyebb megismeréséhez.
Február 10-én izgalmas tematikus foglalkozásra várják a családokat Húzzuk meg a farsang farkát! címen. A programban zenére, táncra, hangoskodásra, mókára, kacagásra, felfedezésre, megismerésre lehet számítani.
Februártól már várja a múzeum az óvodás csoportokat a legújabb, magával ragadó foglalkozásra, A kétely felfüggesztése című kiállításra. Az Árnyékból gyúrjuk, képből írjuk, szoborból meséljük érdekes felfedezést nyújthat a kíváncsi gyerekszemeknek. Zsírkrétás rajzolásban, árnyékok felfedezésében, közös mesélésben, szóval egy igazi kalandban lehet a gyereknek része.
A koreai stílus – Hagyományos öltözék és lakás Szöulból kiállítás pedig hamarosan zár. A messzi Koreából érkezett gyűjteményt bemutató időszaki tárlat már csak február 18-ig látogatható. Az érdeklődőknek ajánlott a kiállításhoz kapcsolódó programokat is figyelemmel követni, hogy akár egy kurátori tárlatvezetésen is részt tudjanak venni, mielőtt a különleges műtárgyak visszatérnek a Szöuli Történeti Múzeumba.