Az első szikrát néhány éve, a szimfonikus koncerteken a Harmonikás című dal népzenei hatású átirata adta (Hegedűs néven), ami annak a műsornak mindig a csúcspontja volt. Közben a Bagossy Brothers Company szép lassan rájött arra is, hogy a koncertek utáni mulatozások vagy a közös családi bulik alkalmával többször kerül elő a hegedű, mint a hangszóró, és innen kezdve már egyenes út vezetett oda, hogy ebből a hangulatból a közönségnek is megmutassanak valamit.
Csillagok az égen
– Az elmúlt években egyre inkább belopta magát a szívünkbe a népzene, amihez nagyban hozzájárult az is, hogy Zsombor rendszeresen elővette a hegedűjét a koncertek után, mi meg egyre több nótát énekeltünk vele, egyre hangosabban. Időközben egy-két dalunkba becsempészték magukat a népzenei motívumok, és lassan elkezdett motoszkálni a fejünkben a gondolat, hogy ezt az összefonódást emeljük egy magasabb szintre, és mutassuk meg a közönségnek is.
Egy olyan előadást szerettünk volna létrehozni, ahol a Bagossy-dalok népzenei hangszerelésben szólalnak meg, ahol a szövegvilágba beilleszkednek a népi igazságok, valamint egy történet keretein belül képzeltük el ennek a megosztását, aminek az elmesélésében tánckar is segít majd.
Szeretnénk egy pár órára egy csodálatos világba csalni a közönséget, ahol a hagyomány egy picit máshogy hathat a lelkekre. Népzenészek, néptáncosok, és egy marék Bagossy – meséli Bagossy Norbert.
Ezeken az estéken a zenekar öt népzenésszel kiegészülve (a Cika zenekar és barátai) tíztagú zenekarként fog a színpadra állni.
A dalokat pedig egy dramaturgiai ív mentén rendezik össze, így egy történetet mesélnek el, amelynek megértésében mintegy húsz néptáncos segít. A táncosok profi koreográfiáit Berecz István, a Fonó Budai Zeneház népzenei igazgatója, Örökös Aranysarkantyús táncos, a Fölszállott a páva első évadának győztese alkotja meg. Az est színpadra állításában rendezőként Vecsei H. Miklós lesz a csapat segítségére.