A streaming platformok folyamatosan frissítik kínálatukat, cserélgetik a felületükön elérhető filmeket, sorozatokat, így minden hétre jut egy sor újdonság. Míg az HBO Maxot tegnap felváltó Max teljes palettaváltáson esett át, nem marad le a legtöbb előfizetővel rendelkező hazai streaming szolgáltató, a Netflix sem.
A héten debütáló sorozatok közül ezúttal öt plusz egyet ajánlunk, amelyek annyira különbözőek, hogy mindenki kiválaszthatja magának a saját érdeklődési körének megfelelő programot.
1. Gyümölcshercegnők (Princess Power)
Az animációs mese harmadik évada május 20-án vált elérhetővé a Netflixen, így most már az összes epizódot megnézhetjük.
A kedves kis történet főszereplője négy hercegnő, Áfonya, Kivi, Ananász és Málna, akik minden részben felkerekednek, hogy segítenek az embereknek a legkülönbözőbb hétköznapi problémáik megoldásában. Ehhez persze általában vicces, varázslatos és igen rendhagyó módszereket alkalmaznak.
2. A világ legkeményebb fegyveres erői (Toughest Forces on Earth)
Az idén megjelent sorozatban három kalandvágyó veterán katona – két amerikai és egy brit, Ryan Bates, Dean Stott és Cameron Fath – próbálja ki a világ legdurvább kiképzési módszereit, amelyek láttán még Chuck Norris homlokán is megjelenne egy-két izzadságcsepp.
Olyan elitalakulatokhoz látogatnak el, amelyeknek taktikái, fegyverei igazán próbára teszik a sokat látott kommandósokat.
Nincs leküzdhetetlen akadály, sem megoldhatatlan probléma: mínusz negyven fokos sarkvidéki hidegben éppúgy teljesíteni kell a küldetést, mint a jordániai sivatagban vagy éppen a tenger mélyén.
3. London eladó (London Buying)
A legendásan drága London ingatlanpiacán olyan lakások és házak várják megszámlálhatatlanul sok fölösleges fonttal rendelkező vevőiket, amilyeneket a hétköznapi ember csak a filmekben lát. A luxuslakások eladásához pedig ehhez értő ingatlanosok kellenek.
A sorozat egy ilyen csapatról szól: Daniel Daggers és munkatársai pontosan az ilyen otthonok eladására specializálódtak, olyan nyelvet beszélnek, úgy öltözködnek, úgy viselkednek, olyan érveléstechnikákat alkalmaznak, amelyekkel szót tudnak érteni a felső tízezer tagjaival. Miközben elegánsak és britekhez méltóan kissé mind konzervatívak, a sorozatok kihagyhatatlan kellékeit, az emberi konfliktusokat is kezelni tudják.
4. A gumis (Tires)
Egy családi vállalkozás átörökítése mindig magában hordozza a bukás kockázatát, főleg akkor, ha a fiú csak az apja képességeinek elenyésző részét örökölte. Nem mernénk nagyobb összeget fektetni Will vállalkozásába sem, aki apja autószerelő műhelyét vezeti több-kevesebb sikerrel.
Miközben próbálja nyereségessé tenni és ezzel megmenteni a boltot, még munkatársaival is meg kell küzdenie, köztük saját unokatestvérével, Shane-nel, aki állandóan szívja a vérét.
5. A magányos farkas útja (Garouden: The Way of the Lone Wolf)
Ősi törvény, hogy aki a múltban súlyos bűnöket követett el, előbb-utóbb bűnhődni fog értük. Ennek ellenére sokan megpróbálnak elmenekülni a felelősségre vonás alól vagy éppen a lelkiismeretük elől – utóbbi sokkal nehezebb vállalkozás. Ebben a helyzetben van a kiváló harcművész, Fudzsimaki Dzsúzó is, aki megölte a mesterére támadó betörőt, s azóta úton van.
A szökevényt aztán zsarolással ráveszik, hogy vegyen részt egy megméretésen, amelynek végén eldől, ki a világ legjobb harcosa. A versenyek gyakran halálos kimenetelűek, de Dzsúzó nem tudja féken tartani a benne rejlő farkast.
+ 1. Jurassic World: Káoszelmélet (Jurassic World: Chaos Theory)
A gyorsuló ütemben gyarapodó Jurassic-univerzum legújabb darabja egy animációs sorozat, amely elsősorban a gyerekeket célozza meg. A dínós téma örök, a kalandok mindig izgalmasak, a Netflixen elérhető sorozat ráadásul tovább szövi a korábbi filmek által felépített történetet is.
A Jurassic World katasztrófáját túlélte fiatalok egy csoportja ezúttal azért fog össze, hogy felfejtsék egy nemzetközi összeesküvés szálait, miután az ifjú paleontológus, Darius Bowman dinoszauruszokat fedezett fel a kaliforniai vadonban. A kihívás azonban nemcsak az állatokra, hanem a csapat tagjaira is veszélyes.