Varázslatos Hófehérke táncjáték a Budapesti Operettszínházban + galéria

Lenyűgöző látvány, csodálatos mese és varázslatos táncjáték – ezek a szavak jutnak eszünkbe Kocsák Tibor és ifj. Harangozó Gyula Hófehérke táncjátékáról, amelynek bemutatóját hétvégén tartották Budapesten. Az előadást nemcsak a gyerekek élvezték, a felnőttek is boldog mosollyal ültek a nézőtéren, hiszen a mesével a gyerekkoruk is visszatért néhány órára. Nem klasszikus balettelőadást láttunk, a balett mellett ugyanis modern- és néptáncelemek is felfedezhetők a darabban, amely mindenkinek emlékezetes élményt nyújtott.

2025. 04. 14. 7:02
Az előadás játéktere a Neuschwanstein kastélyból inspirálódott. Fotó: Pal CSILLAG
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azt hiszem, a táncjáték megtekintése után mindannyian egyetértünk ifj. Harangozó Gyula Kossuth-díjas táncművésszel, a Hófehérke koreográfus-rendezőjével, aki így nyilatkozott korábban: – Ha valaki életében először ezt az előadást nézi meg, az biztos, hogy legközelebb is örömmel jön majd színházba, sőt színházrajongó lehet belőle. Azt is ő mondta, hogy ez a balett olyan musical, amelyben nem énekelnek, míg az egyik találó kritika „boldogságinjekcióként“ jellemezte a darabot.

Hófehérke
Hófehérke szerepében Rotter Biankát láthattuk, a királyfit Somai Valér alakította. Fotó: CSILLAG PÁL

A Hófehérke táncjáték sikere

A Hófehérke ősbemutatója húsz éve volt Budapesten,  a Magyar Állami Operaház Erkel Színházában, amit a Magyar Állami Operaház balettegyüttese, a Magyar Nemzeti Balett mutatott be. Azóta nagy sikerrel adták elő Európa több országában, Ázsiában és Ausztráliában is. Most megújult díszlettel és sok meglepetéssel varázsolja el a nézőket a világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült, látványos táncjáték. A fellépő művészek érezhetően minden pillanatát élvezik az előadásnak. 

Az első szereposztásban láttuk a táncjátékot, amelyben Hófehérke szerepében Rotter Bianka varázsolta el a nézők szívét kedvességével és lenyűgöző táncával, a királyfit pedig Somai Valér alakította meggyőző erővel. 

A gonosz királynét Radics Diána virtuóz táncjátékával tette élővé, a banya szerepében Gallai Zsolt remekelt, Simon István pedig a vadászt alakította kiválóan. A hét törpe megjelenését minden alkalommal hatalmas tapssal köszöntötte a közönség. Kerényi Miklós Dávid Kuka szerepében nyűgözte le a nézőket, akárcsak a többiek, Kocsis Tamás, Zahalka Tamá, Kárpát Attila, Indrei Ábel, Aczél Gergő és Blénesi Zsolt. A galéria a két bemutató képeiből készült. 

Erkel László Kentaur, az előadás díszlettervezője elárulta, hogy a budapesti bemutatóra teljes mértékben megújították a látványvilágot: 

a játéktér a Neuschwanstein-kastélyból inspirálódott, ebből a színpompás, titkos kincseket rejtő, sok-sok csodás termet magáénak tudó miliőből indultak ki

Nagyon látványos a kastélyt körülölelő erdő, amely szintén ezernyi árnyalatban játszik. Hamisítatlan bajorországi, mesebeli természeti környezetet teremtettek a darab köré. A történet koreográfiáját Kocsák Tibor Erkel Ferenc-díjas karmester, zongoraművész fülbemászó zenéjére készítette el ifj. Harangozó Gyula, munkája a magyar balettszínjátszás esszenciáját hordozza magában és menti át egy következő generációnak. Pfeiffer Gyula fő-zeneigazgató, az előadás zenei vezetője, karmestere és a zenészek kiválóan adták vissza a darab zenei gondolkodásmódját, ívét, és a technikás zenei szövetet, míg Velich Rita gyönyörű jelmezei igazi mesebeli hangulatot teremtettek. 

A produkció a Pro Filii Alapítvány támogatásával jött létre. 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.