Messzire ment Rezeda Kázmér, az időn túlra.
Ott volt, ahol az idő is csak nyaral, üldögél, bámul maga elé, olykor elbóbiskol, s bár nem tudjuk pontosan, szokott-e az idő sört inni, de ha igen, akkor azt biztosan ott teszi – ott, ahol Rezeda Kázmér járt, és vagy tíz napig nem olvasott híreket, ami nagyon jót tesz a lélek emésztésének. Olyankor, amikor megkönnyül a lélek emésztése, a lélek köré megteremtett ember észreveszi a napfelkeltéket és napnyugtákat, a kicsike és a nagyobb állatokat, s egyszerre, hirtelen meghallja a csöndet fecserészni.

Érdekes dolog, de a csönd mindig elmúlt apróságokról fecserészik, olyasmikről, mint apró öregasszonyok apró porcelán csetreszek között. S mivel mainapság – mint minden törpe korban – a heroikus múltak is porlepte csetreszekké szomorodnak, nem is nagyon érdemes mást meghallani.
Odafelé, a repülőn Rezeda Kázmér még szóba elegyedett egy emberrel, aki elmesélte neki, hogy egyszer csak anginás szorítása lett. Erre kapott nitroglicerint, amit a nyelve alatt tartogatott, és elmúlt tőle az anginás szorítása. Ám a nitroglicerintől valamiféle nyálkahártya-irritációja lett, ami egy idő után állandó hasmenéssé változott. A hasmenésre szerencsére volt egy nagyon jó és alkalmatos gyógyszer, amitől a hasmenés átadta a helyét a szorulásnak. A szorulástól egy idő után kijött az aranyere, ami annyira fájt, hogy már se ülni, se állni nem tudott. Ekkor kapott az aranyerére egy egészen kiváló érösszehúzó szert, amitől pompásan elmúlt neki az aranyere, viszont anginás szorítás kezdte gyötörni…
Ekkor Rezeda Kázmér kiment a repülő mellékhelyiségébe, ahol összehajtogatott egy pompás, kicsike, életerős és pimasz vigyort, betette a belső zsebébe, visszament, alvást színlelt, és várta, hogy megérkezzen az időn túlra, mielőtt anginás szorítás kezdené gyötörni.
Aztán megérkezett.
A kontinenst, ahová ment, nem szokták a legbiztonságosabbak között emlegetni, de az ország, ahol leszállt vele a repülő mégis teljesen biztonságos, takaros, tiszta ország volt, hatalmas területtel és nagyon kevés emberrel.