Györe László a vajdasági Zentán nőtt fel magyar szülők gyermekeként, édesapja konok, kitartó munkával terelte a tenisz felé. Zentán a helyi bútorgyár hangárjában – ide volt kapcsolata az üzletember apukának, és ott volt elég hely – kellett készülnie telente. A szerbiai létesítményhelyzet nem kecsegtetett sok jóval, viszont kitartásra nevelte a teniszezőket. Györe László határozottan ugrotta meg a lépcsőfokokat, 2014-ben megnyerte a legrangosabb ifjúsági tornát, az Orange Bowlt, korábban ez többek között Ivan Lendlnek, John McEnroe-nak és Roger Federernek sikerült.
Minden adva volt tehát, hogy sikerek kövezzék ki az 1995-ben született fiatalember útját, aki öt éve még épphogy befért az első 500-ba a világranglistán. Mára más léptékkel méri a sikert: februárban megnyerte a riói ATP-tornát, a 29. helyen jegyzik a rangsorban, hat hellyel előzi meg az első számú magyar játékost, Fucsovics Mártont, akivel egyébként remek a kapcsolata. Györe öt éve, az Orange Bowl-győzelem után az Indexnek adott interjúban egyértelművé tette: szerb színekben szeretne versenyezni, és Novak Djokoviccsal akar egy csapatban játszani a Davis-kupában.
„A kajakozásban, az úszásban, ahol megvannak a sportágak történelmi gyökerei Magyarországon, minden más lenne. Egy pillanatig sem gondolkodnánk, mit kellene tennünk, de a tenisz más. A szerb beágyazódás, a szerb lehetőségek sokkal inkább megkönnyítik Laci érvényesülését, ami pedig értelemszerűen a legfontosabb, és mindent felülír” – fogalmazott akkor a játékos édesapja. A helyzet nem sokat változott 2014 óta. Györe nem akarja felülbírálni a korábbi álláspontját. A budapesti versenyen fürdött a nézők szeretetében, és ő maga is jól érezte magát a fővárosban.
„Nagyon hálás vagyok a magyar közönségnek, az első meccsemtől kezdve drukkoltak nekem. Nagyon szeretek itt játszani. Budapest olyan, mintha a második otthonom lenne” – mondta lapunknak, miután bejutott az elődöntőbe, ahol aztán kikapott a későbbi győztes olasz Matteo Berrettinitől. Az idei utolsó budapesti mérkőzése után pedig azt is megosztotta velünk, hogy több okból sem időszerű a „honosítása”. Aljaz Bedene példájára hivatkozott: a szlovén teniszező felvette a brit állampolgárságot, hogy szerepelhessen a brit Davis-kupa-csapatban Andy Murray-vel, de a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) nem engedélyezte, hogy új, választott hazája színeiben játsszon, mert 2009 és 2012 között a szlovén DK-csapat tagja volt.